| Genevaaa a întrebat:

As vrea sa ma vopsesc, sa schimb ceva la paŕul meu dar fara sa il distrug foarte tare gen fara decolorare. Cum e vopseaua semipermanenta?

Răspuns Apreciat de Editori
| Anonim132001 a răspuns:

Îți recomand un nuanțator dacă vrei sa îți schimbi culoarea in ceva închis ca de exemplu: saten, brunet, roșcat. Dacă vrei ceva deschis cum ar fi blond, nu ai de ales decât sa te decolorezi...
Eu am folosit nuanțator de la loncolor trendy colors și mi-a ținut vreo 4-5 spălări.

| Genevaaa explică:

Roz?

| Anonim132001 a răspuns:

Am folosit roz și brunet, insa eram decolorata balayage, iar partea de blond se vedea roz și partea in care aveam parul natural (saten) nu se vedea mai deloc. Roșcatul și brunetul se observa pe parul saten. Acum depinde și de cât de deschis ai tu parul.

| Genevaaa explică:

Mersi de raspuns. Il am castaniu. mai deschis asa

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pentru culori mai inchise poti folosii vopsele semipermanente, fara nici un fel de risc. dar nu blond, fiindca necesita decapare (decolorare) si produsele volosite sunt cele care iti ard parul.

| tonyc7 a răspuns:

Mare atentie la astfel de produse! Unele femei au chelit din cauza asta si au fost nevoie sa isi inlocuiasca parul pierdut cu extensii.