| akaa a întrebat:

As vrea sa-mi comand o pereche de tenisi converse all star dar nu sunt sigura ce marime. Eu port 38, dar mi s-a recomandat sa-mi iau 37. Cei care aveti tenisi converse all star, v-ati luat cu o marime mai mica fata de cea pe care o purtati la ceilalti papuci?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca vrei sa iei originali si vrei neaparat pe net, mergi intr-un magazin ii probezi, vezi ce marime porti si iti iei apoi online.

| Helpmeforfree a răspuns:

Cum a spus SuntSerios e o optiune buna, dar iti poti lua direct de acolo din magazin.

Depinde de calapod, de recomandat iti recomand sa le ceri masura in cm al marimii tale si a vecinilor, si sa iti masori talpa si tu cu un metru/liniar.

| smile6everyday a răspuns:

Eu zic sa iti iei aceeasi masura, sau chiar mai mari cu o masura. Eu mi-am luat cu o masura mai mici si ma strang.