| juniper a întrebat:

As vrea sa scap de cearcanele de la ochi, stiti vreun site de machiaj natural, repet natural, fara pudra, rimel si alte chestii din astea fiindca ele mai mult imbatranesc tenul si la 20 de ani nu vreau sa arat de 40. Deci stiti vreun site de tratamente naturale si pentru fata bineinteles?

Răspuns Câştigător
| Dara a răspuns:

Daca esti sigura ca cearcanele tale nu s-au format de la neodihna sau nu sunt ereditare, iata mai jos cateva articole cu ceea ce te intereseaza.
http://www.codrosu.ro/......naturiste/
http://www.kudika.ro/articol/frumusete/5236/Machiajul-natural.html
http://www.eva.ro/......-1211.html
De altfel, daca mai cauti pe site, vei gasi cu siguranta foarte multe solutii. Scrii cuvantul "cearcane" sus in casuta de cautare si iti vor aparea toate intrebarile si raspunsurile care fac referire la aceasta problema.

10 răspunsuri:
| MissCamelia a răspuns:

Ia-ti de la un plafar o crema de ochi impotriva cearcanelor, daca vrei ceva natural mergi la drogherie markt in real sau la auchan militari, au produse naturale in gama alverde pentru ochi, costa maxim 16 ron, le bagi la frigider si te dai dimineata si seara cu crema rece

| Arthur a răspuns:

Iei cateva pliculete de Ceai Negru udate(infuzie) si le lasi la frigider cam 20 de minute dupa ce le scoti le tii pe ochi 5-10 minutewinking

| kathessa a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa mergi la doctor. Cearcanele au o cauza legata de sanatate, uneori e vorba de afectiuni ale rinichilor, alteori este vorba de ficat. E mai sanatos sa identifici cauza, in loc sa vrei sa inlaturi efectele.
Daca totusi nu te-am convins, exista batoane cu fond de ten, cred ca putin daca folosesti nu e gaura in cer.
Succes.

| juniper explică:

Kathessa nu am nimic la rinichi, pur si simplu m-am nascut cu cearcane si vreau sa scap de ele.

| juniper explică:

Hmmm nu e rea idea cu laptele happy

| elseva5lei a răspuns:

Baga la frigider doua linguri peste noapte. Dimineata pune-le pe ochi si mentine-le acolo pana se incalzesc. Acest efort va avea efecte vizibile dupa doua saptamani.

| elseva5lei a răspuns:

Sau Pune in zona de sub ochi tampoane de vata inmuiate in lapte pentru 2-3 minute. Acidul lactic ajuta la reducerea inflamatiilor si curata zonele intunecate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://simptome-remedii.ro - Remedii naturiste pentru o gama larga de afectiuni.

| Andraa a răspuns:

Pai nu mai stiu unde am citit...si zicea sa pui felii de castraveti pe ochithinking
nu stiu cat de bun e... dar. sper sa te ajutebig grin