| Ramonariu03 a întrebat:

Buna TPU as vrea un machiaj natural ...cum se pregateste tenul inainte etc.pentru ten masliniu, creol si ochi caprui inchis stiti cumva site-uri ceva? Va rog ajutati-ma! Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| LoveForShania a răspuns:

Bună.
Păi o să-ți spun cam ce fac eu.

Dimineața când mă trezesc, chiar dacă m-am demachiat seara, mă demachiez și dimineața, pentru că așa e indicat.
Apoi folosesc un gel de curățare exfoliant, de obicei cel la clean&clear.
Iar după folosesc o cremă hidratantă normală, pentru că nu prea am probleme cu tenul.

Și în cele din urmă aplic machiajul.
De obicei, în timpul școlii folosesc :
- crema BB de la garnier [ nu vreau să-mi încarc tenul cu fondul de ten ], dacă nu ai auzit de ea dai un search pe google
- apoi, aplic corectorul, pentru cearcăne și alte imperfecțiuni
- folosesc rapid o pudră pentru a se fixa machiajul
- tuș, rimel, niște creion alb și rujul

Sunt zile în care nu aplic altceva decât niște rimel și puțin corector.

Urmărește canalul acestei fete, e chiar interesant.

http://www.youtube.com/user/IoanaQty?feature=watch

Succes.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=OB8nfJCOIeE

Daca vrei cu fard incearca un smokey eyes mai fin cu un maroniu mai inchis putin decat tenul tau :D

| Monnni a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=1hvg80fTQ54

acest video e perfect! :)

| Ramonariu03 explică:

De preferat un video daca se poate va rog!