| ellenutzza a întrebat:

As vrea sa slabesc in jur de 5-6 kg si am gasit pe net urmatoarea dieta:
-ora 10 – 2 oua fierte tari si o banana
-ora 12 – o mana de alune, nuci sau migdale + 1 mar, sau o portocala sau 1 kiwi
-ora 14 – supa de legume sau de pui + 1 iaurt simplu
-ora 17-18 – un castronel mic cu branza de vaci + o salata de cruditati
-ora 20 – salata de fructe

mi s`a parut destul de buna si nu te "infometeaza"... a incercat`o cineva? cam in cat timp as putea slabi cele 5-6 kg tinand aceasta dieta?

multumesc mult.

Răspuns Câştigător
lolita
| lolita a răspuns:

Iti zic eu o dieta simpla si cu rezultat garntat, 7 kg in doua saptamani.
dimienata un pahar suc de lamaie natural indulcit cu miere +apa. la pranz poti manca carne pe gratar, paste fainoase dar fara soas de rosii. la 5 poti manca un iaurt sau un fruct, seara o salata fara rosii, poate fi cu castraveti, masline, ou, sparanghel, salata etc. sau peste la cuptor sau la gratar fara ulei doar cu usturoi ca sa-i dea savoare. seara nu se manaca carne sau paste fainoase.

3 răspunsuri:
| Deea a răspuns:

Pai eu cred ca nu e foarte buna deoarece bananele ingrasa cel mia mult dintre fructe si tocmai asta iti cere sa mananci dimineata. Parerea mea.

| vali_6207 a răspuns:

Cel mai bun sfat e sa mergi la un specialist, crede-ma si iti va da un regim in functie de greutatea ta. si in primul rand nu trebuie sa mananci in fiecare zi acelasi fel de mancare trebuie sa ai un regim variat de alimentatie, incearca sa nu mai mananci paine(nu trebuie sa renunti la paine ci doar sa consumi in mod moderat maxim 2 feli ) si carne de porc, mananca multe legume fierte cu carne de peste, gratar de pui dar nu in unlei ci pe gratar, sucurile numai naturale fara adaos de zahar, fructe. cel mai bine e sa mergi la medic specialist

| vali_6207 a răspuns:

A si nu trebuie sa dai repede kg jos pentru ca o sa le pui la loc dublu, a si renunta la zahar foloseste indulcitor(pentru ca zaharu ingrasa). Bafta orice ai alege dar cel mai bine du-te la un specialist