| Ioana_9117 a întrebat:

Ma gandeam sa incerc dieta cu iaurt care spune cam asa :dimineata un iaurt cu fulgi de cereale integrale.la pranz supa de legume (sau salata de cruditati cu carne slaba de pui/vita) si seara un iaurt cu cereale sau branza de vaci cu iaurt. mi s-a spus ca voi slabi 5 kg intr-o saptamana.ati incercat-o? are efect? funda si o zi buna happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| akaa a răspuns:

Pai... o poti incerca doar daca stii ca o poti tine... nu am auzit de aceasta dieta dar vad ca e una simpla si care dupa parerea mea eu o pot tine. Acum depinde de organismul tau cand cere de mancare. cum l-ai obisnuit. Ai putea sa o tii. Eu ti-o recomand si dupa ce termini saptamana sa vezi daca a functionat. Bafta si funda? big grin

3 răspunsuri:
| Ioana_9117 explică:

Multumesc tuturor pentru sfaturi happy

| Fafy a răspuns:

Nu stiu daca poti slabi atat...dar daca vrei sa slabesti nu mai manca dupa ora 6happysi in niciun caz mai mult de 2 felii de paine pe zibig grinsi in niuciun caz produse fast food.si seara dupa ora 6 daca nu mai poti de foame bea apa in niciun caz mancare.trebuie sa faci sport si sa bei cat mai multa apa si sa mananci cu masura.o zi bunahappy

| Stunt3r a răspuns:

5 kg intr-o saptamana? straight face nu prea cred... trebuie sa faci sis port / sala ca sa slabesti ff repede... dieta este buna. Dar eu prefer una cu fructe, eventual iaurt seara sau o cana cu lapte (prefer lapte rece fara zahar). happy