| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa stiu ce lucruri ar trebui sa aiba un make-up artist in trusa.De la pensule (pentru blush,fond de ten s.a.),pana la cosmeticele de baza (anticearcan,corector,primer, fond de ten etc.). Absolut TOATE!
Si vreau sa stiu care sunt mai bune calitate-pret.Aici ma intereseaza mai mult pensulele pentru make-up,pentru ca nu ma prea pricep la ele.
Cine imi enumera toate chestiile astea, primeste o fundita (daca il/o intereseaza).happy

2 răspunsuri:
| AikkoxD a răspuns:

Recomand toate produsele Bella Pierre.
http://www.bellapierre.com/shop/

| Ingriduuu a răspuns:

Pai pentru fata ar trebui sa ai un fond de ten(obligatoriu), un anticearcan, primer, corector, pudra incolora, pudra pentru obraji, bureti pentru fond de ten cam astea.
Pentru ochi: truse de culori cam peste 80 de culori( obligatoriu), rimel, creioane de ochi, tus cam astea
Pentru buze: luciu de buze, rujuri, luciu de buze transfarent, creioane de buze, pentrule de buze.
Pensule:de buze, de fonde de ten, de mixare nuante, pentru spancene, pentru trasarea liniilor fine de la ochi, pentru pudra de obraji, cam astea sunt.
Eu am foarte multe de la Oriflame si Avon, dar uite si un site foarte ieftin si foarte bun: http://www.produse-profesionale.com
Eu ti-as recomanda trusele Fraulein.
Acel site are si oferte bune.
Sper ca te-am ajutat!
Fundita?