| Andrew19 a întrebat:

As vrea sa stiu cum imi albesc dinti. Daca e o pasta care stiti ca este mai buna care e aia?

Răspuns Câştigător
| LoCa_Jojo_1991 a răspuns:

Eu imi albesc dintii cu bicarbonat si zeama de lamaie... e foarte veche metoda si functioneaza... pune 2 linguri de bicarbonat si jumatate de lamaie stoarsa si amesteci. te speli pe dinti cu amestecul odata pe saptamana :d sper sa te ajute popici

1 răspuns:
| Mihai7best a răspuns:

Cele mai bune sfaturi ti le poate da un medic stomatolog si ca un sfat am citit un articol acum si cred ca si tie ti se va parea interesanta declaratia : "Aceste paste de dinti cu efect de albire, existente acum pe piata, sunt nocive pentru dinti. Au rol estetic si functioneaza pe baza unei substante de albire rapida a dintilor. In timp, dintii se albesc, insa se si sensibilizeaza", declara medicul stomatolog Mihai Augustin