| MANDY_2679 a întrebat:

As vrea sa stiu cum si din ce material se confectioneaza fustitele Tutu...sunt pur si simplu adorabile:X...

5 răspunsuri:
| CARMENCITA a răspuns:

Daca te referi la fustele de balerina sau in genul se fac din tull, cred ca asa se scrie.Se citeste "tiul"si se gaseste in magazinele care comercializeaza materiale.Eu am facut un costum.Se poate folosi un body in partea de sus de care se prinde fusta sau se face fusta separat. Cel mai simplu ar fi sa faci un cordon lat din alt material care se prinde la spate in mos si baba si de el cosi tullul cu multe pliuri sa vina bogata.Se pun mai multe straturi de tull pe acel "cordon". Cauta un magazin care vinde astel de fuste ca sa vezi cum se face.Pe fustite se pot aplica paiete sau margele.Chiar mi-ai dat ideea sa fac o fusta, dar nu de balerina.In genul acela. Daca vrei sa-ti faci cauta materiale ieftine.Vezi ca tullul trebuie sa fie apretat ca sa stea.Depinde ce fusta vrei tu. Unele fuste de balet au sarma ca sa stea asa.Succes!

| music4ever a răspuns:

Iti voi spune cand primesc si eu raspunsul:X:d

| Turquoise a răspuns:

Buna:*
Materialul se numeste Tulle, din cate stiu big grin
Da sunt adorabile