| Fury a întrebat:

As vrea sa stiu daca feliile de castravete aplicate fe fata elimina cosurile/acneea (stiu ca hidratateaza, confera aspect stralucitor tenului etc dar vreau sa stiu daca ma scapa si de acnee)
si inca una (daca ati putea sa imi raspundeti la ambele ar fi grozavbig grin) ce e mai bun pentru acnee AKNESOLUL sau ZYNERITUL? (vreau sa stiu in cazul in care nu functineaza castravetele si chiar daca functineaza, nu ma supar daca imi raspundeti si la intrebarea aceasta)
Multumesc

10 răspunsuri:
| MissCamelia a răspuns:

Castravtele nu e pentru cosuri, incearca sebium apa micelara, eventual si zynerit, neparat masca cu argila, pentru mai multe informatii despre cosmetice si frumusete, intra pe blogul meu, gasesti adresa la profilul meu de pe TPU. xoxo

| Fury explică:

Cum sa iau anticonceptionale la 13 ani?

| isabell a răspuns:

Castraveti nu sunt pentru cosuri, dar tr sa te speli des pe fata si nu tr sa dai k mana pe fata daca, pe maini sunt numai bacteri, iar castravezi sunt pentru imfrumusetare sa nu ai riduri si sa ai o piele mai finutza, dar e cel mai bine sa mergi la farmacie si sa iti dea o crema de cosuri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Castravetele hidrateaza cosurile n-au nevoie sa fie hidratate, nu cred ca, castravetele este o solutie,
http://209. 85. 135. 132/search? q=cache:lafcIi5_SF0J:...lr=lang_ro
aici sunt solutii naturiste
pentru cosuri acnee
Aknesolul are contraindicatii pentru ten sensibil, zynerit-ul are efect pe perioade scurte de timp am citit prospectele, nu credeti ca ar fi mai bune niste anticonceptionale, dar prescrise de medic? sunt bune pentru acnee.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, nu tai castravetele felii ci faci o pasta! Ai nevoie de 2 lingurite de miere de albine, un castravete si o lingurita de bicarbonat de sodiu. Paseaza castravetele si amesteca pasta obtinuta cu mierea si cu bicarbonatul. Aplica masca in strat gros si indeparteaza dupa 20 minute cu apa caldutza. Masca se aplica o data pe saptamana, sau de 2 ori in functie de situatie. Incearca asa, e un tratament naturist de zeci de ori mai bun si mai eficient decat produsele din farmacii. Incearca si daca functioneaza spune-le si altora! te pooop

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Institutul Cantacuzino creeaza auto-vaccin pentru acnee, eficace 100 %, nu raman cicatrice. Pet 20 roni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zinerytul l-am folosit si eu! e bun pentru persoanele care au cosuri din alea inflamate ...aia cu acnnea grava! la varsta de 13 ani nu iti recomand nicium ZINERYT, usuca si arde fata! aknesolul e bun. pe mine m-a ajutat! si batonul pentru tratarea cosurilor si petelor de la avon e super! incearca si nu vei regreta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru inceput sa te dai cu zinerit... e foarte bun
si apoi mai vezi u

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu in nici un caz cel mai bun tratament este cu miere de albine

| pysysexyshyrea a răspuns:

Feliile de castravete, nu te skapa de acnee, ci doar iti hidrateaza tenul, si ti-l tonifika, cumpara-ti de la farmacie pudra de argila, si preparo cu apa de la robinet calduta, dati cu aceeasta maska in fiecare zi! functioneaza.