| dyapapusik a întrebat:

As vrea si eu sa stiu cum sa merg pe tocuri.la vara vreau sa-mi cumpar niste sandale cu toc si nu stiu sa tin picioarele echilibru.etc.please help me

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand, nu trebuie sa-ti iei platforme cum au vedetele astea de la noi, pentru ca te asigur ca nu le vei purta.
Nu e asa de greu. doar urmeaza acesti pasi:
1.Cumpara-ti pantofi de firma care sa tina glezna la locul ei, stransa (nici prea prea), ca sa nu te balansezi.laughing
2.Nu tine genunchii intepeniti! Nu esti un robot. trebuie sa fie flexibile.happy
3.Adopta o postura corecta. trage umerii in spate, tine-ti sanii orientati in sus si coloana vertebrala intr-o postura corecta. smug
4.Incordeaza-ti abdomenul: din cauza unei pozitii incorecte a spatelui, abdomenul iese si el in fata, ceea ce nu te avantajeaza. no talking
5.Fa pasi mici.Nu te grabi! Nimeni nu te pune sa mergi pe tocuri ca si cum ai avea tenisi in picioare. big grin
Cam asta ar fi. Sper ca te-am ajutat:*.

2 răspunsuri:
| Tacii a răspuns:

Exerseaza prin casa de,, zece mii de ori".dar ai grija.stai pe langa obiecte de care te poti sprijini. daca ti-am fost de folos. O FUNDA

| necdannec a răspuns:

Sfat :
Imprumuta o pereche de papuci cu toc si mergi pana la vara cu ei in casa...