| Danyyi a întrebat:

As vrea sa-mi cumpar silhouette help si vreau sa stiu daca e bun! va rog spuneti-mi!

3 răspunsuri:
| BruneTTe a răspuns:

Mama a avut si nu a facut mare lucru. Il manca dimineata in iaurt [simplu si foarte slab in grasime - iaurt 0, 1 grasime] dar nu a avut rezultate extraordinare. Se simtea mai bine, atata tot. Ma refer cu mai multa energie.

Răspuns utilizator avertizat
| Claricina a răspuns:

Cate kg ai? Cat vrei sa slabesti? Ce/cum/cat/cand mananci? Cata apa/ceai/suc natural bei pe zi?

Nu stiu despre silouette help, dar am auzit de rezultate bune, nu doar la slabit (insa nu 2 kg pe zi sau alte asemenea lucruri aiurea si periculoase) ci si la dureri de migrene, de ciclu, probleme articulare. Face sens de fapt, o cura de detoxifiere pentru colon si ficat (tot de la firma care face siluethelpul) are benefici foarte multe pentru sanatate, e si logic, daca usurezi povara de toxine si reziduuri din organism, toate functioneaza mai bine, inclusiv imunitatea.

Insa supraponderalitatea, in special grasimea abdominala, sunt sursa a nenumarate probleme sau agravari de probleme de sanatate. Toxinele se acumuleaza de multe ori exact in tesuturile grase...