| andreiandrei1 a întrebat:

Asa.am si eu o mica mare problema sad. am 15 ani si in ultima vreme (1-2 ani) parul a inceput sa mi se increteasca straight face. as putea face ceva pentru a-l indrepta, sau macar sa nu se mai increteasca in continuare(in afara de placa de par)? nu imi dati raspunsuri gen: "multi ar vrea sa aiba parul cret si tu il vrei drept.". Si altceva (sper sa nu par nebun) : exista vreun fel de "dieta" pentru ca parul sa devina drept si nu ondulat? (in genul ideii reale ca daca ai mai mult fier ai par roscat iar daca duci lipsa de fier in organism esti blond). Merci!

Răspuns Câştigător
| MaeRi a răspuns:

Multi se confrutna cu problema asta cu parul ondulat,si nu pot intelege ca nu exista ceva anume cu asta,adica asa este parul tau nu ai ce face,insa daca incepi sa til tot indrepti cu placa sau sa folosesti balsam,cu timpul se va tot lasa, insa se va cam ''strica parul tau'', asta e singura modalitate sa continui sa til to indrepti deoarece el se va tot intinde cu timpu.Si nu exista un fel de ''dieta'',insa exista anumite masti pentru par,dar nu te ajuta in totalitate sa nu iti ramana ondulat, mai exista si un fel de feon pentru indreptat parul, acela tine mai mult si nu til strica.Si pentru sampon si balsam iti propun cele de la oriflame cica ajuta la indreptarea parului.

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| LoVeIsLiFe a răspuns:

Buna.
ultima fraza care ai spus-o nu cred ca e prea adevarata.
deci eu iti spun: nu conteaza ce ai in organism cu parul tauhee hee
eu te sfatuiesc sa iti dai parul cu un balsam bun de la nivea.
si cu mascahappy
si daca natural ti'e drept atunci asa va sta.
trebuie doar sa'l aranjezi putin
happy

| Pufariiiiiiiiiin a răspuns:

Exista balsam pentru par drept.nu stiu cat e da sper sa te ajutewinking

| DeadhAngel a răspuns:

Pai intra aici si afli raspunsu:
http://SPAM/u.php?user=DeadhAngel