| ellasweetlollipop a întrebat:

Ati incercat luciul de buze Dancefloor Diva de la Avon si/sau luciul de buze Vinyl Gloss de la Rimmel London? Daca da, ce parere aveti despre ele?

5 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Nu l-eam incercat pe cele de la Avon dar am Vinyl Gloss si e super, nu usuca buzele si tine pe buze.

| ellasweetlollipop explică (pentru KellyGreen):

Eu totusi am o problema cu luciurile de buze/glossurile. Ca sa fie bune pentru mine ar trebui sa: miroasa frumos, sa nu aiba un gust foarte rau si sa nu aiba multe particule stralucitoare care zgarie buzele. Acestea doua ma cam dezamagesc la capitolul particule stralucitoare "zgarietoare".

| KellyGreen a răspuns (pentru ellasweetlollipop):

Mie nu mi se pare ca particulele zgarie dar depinde si de sensibilitatea ta. Poti incerca si de la Yves Rocher, eu am o parere foarte buna despre produsele lor.

| ellasweetlollipop explică (pentru KellyGreen):

As vrea sa precizez ca la luciul de la Avon nu-mi place ca este cam uscat, si la cel de la Rimmel imi place ca, cu toate ca are acele particule care ma cam enerveaza, este destul de lichid (consistenta este multa si particulele sunt putine)...cel de la Rimmel nu este la fel de uscat ca cel de la Avon.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Le-am incercat si sunt bunicelebig grin.
Eu prefer de la Avon balsamul de buze ( nu mai stiu cum se numestelaughing. In calitate de rimel, prefer de la Oriflame. Nu incarca genele si nu se lipesc intre ele!