| puffika a întrebat:

Ati incercat un tratament cu ulei de ricin? Daca da a mers? Sau alt tratament naturist pentru par in special pentru crestere?

3 răspunsuri:
| Sapphire a răspuns:

Am folosit si inca mai folosesc tratamentul cu ulei de ricin, ulei de masline si miere. Il folosesc de mai bine de jumatate de an si se vad rezultatele. Aplic "masca" de fiecare data cand fac baie pe cap, si o tin 30-60 minute. Acum parul imi e mai des, creste ceva mai repede, e matasos, luceste. Sunt multumita de rezultate.

| Lulu44 a răspuns:

Eu folosesc in fiecare seara ulei de ricin pe gene (pe par nu am incercat, dar presupun ca are acelasi efect) de mai mult de 8 luni thinking
. si chiar da rezultate, adica se vad gene mai mici intre genele mele, care probabil au crescut, eu stiu ca nu le aveamlaughing
si genele mai lungi au devenit si mai lungi, mai tari, nu imi mai cad asa des (poate si pentru ca am renuntat la clestele de intors genele si mi-am cumparat un rimel mai de firma)

| el_1035 a răspuns:

Am folosit Gerovital Plant Tratament - Lotiune regeneranta pentru par cu petroleum si e foarte buna si pentru gene ulei de ricin, dar nu prea suport ca imi intra in ochi.