| anonim_4396 a întrebat:

Aveti ceva remedii pentru cresterea rapida a parului? mi l-am tuns si nu imi place cum imi sta si as vrea sa-mi creasca mai repedesad

Răspuns Câştigător
| Wildie a răspuns:

Uite aici un link :http://www.divahair.ro/......ai_repede!
Eu ieri m-am apucat de ce spune acolo si astept rezultatele ♥
Incearca sa masezi scalpul cu ulei de masline si sa-ti speli parul de 2 ori pe saptamana. Sper ca te-am ajutat

5 răspunsuri:
| Adelina102 a răspuns:

Sampon de la farmacia naturista pentru cresterea parului sau tratamentul cu ulei de ricin.Is coafeza si eu asta le-am recomandat clientelor mele

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iti ia o luna pentru a te obisnui cu noua schimbarewinking.
Si parul nu creste cu remedii el creste daca il ingrijesti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru cresterea rapida a parului incercati o masca preparata la farmacie. Pentru 200 de grame de solutie aveti nevoie de 2 grame de colesterol, 2 grame de ulei de ricin, 1 gram de ulei de lavanda si 195 de grame de alcool etilic. Cu un tampon de vata umezit cu aceasta solutie se tamponeaza radacina parului. Nu se clateste. Parul se spala doar o data pe saptamana, inainte de aplicarea solutiei.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pieptanarea parului este foarte importanta. Parul incurcat nu poate respira, deci il vom pieptana zilnic. Peria va fi lasata deoparte o perioada, pentru ca vei folosi doar pieptanul.

Daca este incurcat, evita sa tragi de el. Cu delicatete si grija, piaptana intreaga podoaba capilara, insistand la radacina, ca intr-o sedinta de masaj.

Vitaminele zilnice sunt esentiale pentru cresterea rapida a parului. Ai nevoie cu preponderenta de fier si vitamina B. Timp de doua luni, alege pentru dieta ta zilnica alimente bogate in vitamine si minerale. Spanacul, varza, legumele verzi in general, dar si citricele nu iti vor lipsi in nici o zi.

Evita cafeaua, alcoolul si tigarile o perioada. Somnul de noapte este foarte important si, pentru o perioada nu este recomandat sa pierzi nici o noapte.

Pierderile in greutate afecteaza sanatate parului. Daca te-ai hotarat sa tii un regim de slabit, incearca mai mult regimul de miscare decat cel alimentar, care iti va afecta sanatatea si vitalitatea parului.

Masajul scalpului este foarte important pentru cresterea rapida a parului. Uleiurile esentiale de aloe vera, cocos si rozmarin vor actiona in cateva luni asupra scalpului tau sensibil.

Dupa spalarea obisnuita a parului, maseaza scalpul cu ulei esential diluat in apa, iar efectele se vor vedea din prima luna.

Nu intrerupe tratamentul dupa primele efecte, ci continua pana la sase luni sa ingrijesti delicat podoaba capilara. Vei avea un par sanatos, bogat si stralucitor, iar acest lucru va fi observat de toata lumea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Uleiul de masline

Fiind considerat un ulei al frumusetii, bogat in vitaminele A, B1, B2, C, D, E si K, acesta ajuta la hidratarea parului, ii confera stralucire si inmoaie firul. Aplica ulei de masline peste par, o data pe saptamana si lasa sa actioneze 30 de minute. Spala-l apoi normal cu apa calduta.

Mix de energie la micul dejun

Prepara un amestec folosind o lingura de lecitina din soia, o lingura de germeni de grau, o lingura de miere, o lingura de drojdie de bere si un iaurt. Amesteca toate ingredientele cu iaurtul si consuma mixul obtinut, alaturi de fiecare mic dejun. Dupa o saptamana vei vedea cum parul creste foarte repete, imbunatatindu-si aspectul.

Pilulele contraceptive

Poate suna haios, insa daca ai face orice pentru cresterea rapida a parului, incearca solutia cu pilule contraceptive. Cumpara un pachet de pilule contraceptive de orice marca sau tip. Ia 10-15 pastile, pune-le intr-o punga si zdrobeste-le cu atentie pana ce se transforma in praf. Adauga praful in sticla de sampon pe care il folosesti in mod normal, amesteca bine si lasa-l asa cel putin o zi. Foloseste apoi samponul, ca de obicei.

Infuzie cu ceapa, usturoi si scortisoara

Ai nevoie de jumatate de ceapa rosie taiata, patru catei de usturoi si doua linguri de scortisoara. Fierbe toate ingredientele intr-o oala, timp de aproximativ 15 minute. Spala parul cu aceasta infuzie pe parcursul a 4 zile consecutive.

Apa de cartofi

De fiecare data cand fierbi cartofi, nu mai arunca apa. Foloseste-o in aceeasi zi pentru a te spala pe par, dupa samponare. Prin acest truc nu doar vei ajuta la cresterea firului de par mai repede, dar acesta va fi si mai sanatos, cartofii continand potasiu, sulf si vitaminele A, K si C.

Infuzie de schinduf

Prepara o infuzie combinata de schinduf din o lingurita de pulbere de seminte, pe care o pui intr-o jumatate de cana de apa, de seara pana dimineata. Filtreaza apoi amestecul, lasand maceratul deoparte. Peste pulberea ramasa toarna o jumatate de cana de apa fierbinte dupa care lasa la racit timp de 20 minute. Strecoara si la final combina cele doua extracte. Bea in fiecare dimineata o cana cu aceasta infuzie, iar parul tau va deveni rezistent si va creste rapid, schinduful avand efecte vitaminizante si revitalizante

Ulei de nuca de cocos

Aplica pe par ulei de nuca de cocos, incepand cu radacinile, masand bine scalpul. Intinde uleiul uniform pe toata lungimea parului si foloseste un prosop sau o casca de protectie pentru a tine parul acoperit timp de o ora. Spala apoi parul normal. Vei stimula cresterea parului, acest truc fiind recomandat in special pentru parul mat sau lipsit de volum.

Sampon din tinctura de brusture

Prepara singura un sampon folosind doua linguri de tinctura de brusture pe care le amesteci cu doua galbenusuri si patru linguri de apa. Foloseste-l de doua trei ori pe saptamana, iar dupa fiecare spalare cu acest sampon nu uita de balsamul tau obisnuit.

Ulei de ricin

Maseaza-ti parul in fiecare seara, timp de 5-10 minute, cu ulei de ricin, dupa care clateste-l cu sampon si apa calduta. Gratie ingredientelor continute de uleiul de ricin, parul se regenereaza, devine fortifiant si creste mai usor.

Tratament cu ardei iute

Pe langa intrebuintarile culinare ardeiul iute ajuta si la cresterea parului. Acesta contine capsaicina, substanta ce stimuleaza circulatia pielii capului, ducand implicit la cresterea firului de par. Amesteca o lingurita de tinctura de ardei iute cu trei lingurite de apa. Maseaza-ti radacinile si scalpul, timp de 10 minute.