| Andreea34689 a întrebat:

Remedii pentru cresterea rapida a parului, dau funda?

Răspuns Câştigător
| Ara997 a răspuns:

Tot ce s-a scris aici e adevarat si folositor.
la asta adaug: alimentatia care favorizeaza cresterea parului :, peste oua seminte de floarea soarelui, migdale, ardei si tot ce mai este bogat in fier, b-uri si omega3
aaa sidaca se poate fara placa, ondulator si alte minuni
mai adaug din proprie experienta :
spalatul in ceai de frunzede nuc (iod) (se face un ceai cu 500 gr frunza de nuc in 5 liri de apa.se tine parul cu scalp cu tot 5. 10minute.nu se clateste (treaba asta de 3.4 ori pe vara)
mai sugerez produsele de la gerovital de regenerare : solutie cu petrol, sampon regenerant, masca regeneranta, ser -toate gama gerovital
- tot din experienta proprie :limpezirea parului cu apa de ploaie culeasa intr-un pet de la un burlan (cand ploua umpli 4 peturi de 5litri si ai o luna)
deci clatire cu apa de ploaie pentru ca apa de la robinet este dura si clorinata si lasa firul incarcat si ii ia stralucirea si supletzea.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Masca cu ulei de ricin la radacina parului, tinuta pe cap 203 ceasuri, dupa care se spala parul cu apa calda si sampon de 2-3 ori, ca sa iasa uleiul, dupa care se foloseste si balsam, se calteste si parul va iesii foarte matasos si frumos.
Masca cu ulei de ricin, sau ulei de nuca de cocos, sau jumatate jumate din amandoua: se incalzeste un pic uleiul inainte de a se aplica la radacina parului si procedeaza ca mai sus.
Mastile se fac saptamanal, timp de 2-3 luni, ca sa dea rezultate bune.

| HazelEyes77 a răspuns:

Tincturile de la plafar cum sunt cele de brusture, urzica rozmarin, ardei iute sau radacina de scaiete sunt foarte bune deoarece hranesc radacina firului de par si il determina sa se regenereze. Mai sunt bune uleiurile cum ar fi cel de masline, de ricin, de cocos precum si mastile cu galbenus de ou, ulei de ricin si miere sau cu suc de ceapa si o lingura de miere-daca suporti mirosul vreo jumatate de ora. Ideea e sa fii consecventa si sa le aplici cu regularitate. Sunt multe produse care promit rezultate wow dar sunt scumpe si cam dezamagesc. Iti dai seama ca tot leacurile din natura sau cele homemade sunt eficiente si ieftine in acelasi timp.

| FoxyM a răspuns:

Salutare! Poti cumpara ulei de argan si aplica pe tot scalpul un strat subtire iar dupa 30 de minute să te speli la cap cu sampon. Poti pune si in samponul tau acest ulei. Poti cumpara si de la farmacie stimulente de crestere a părului.