| razadeluna a întrebat:

Aveti colege de clasa care se imbraca "ciudat" ...si colege care se imbraca foarte "scolaresc"? cateva exemple cam cum se imbraca, si unele si altele?

8 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

In clasa nu am laughing Toate sunt normale laughing Unele mai fitoase...oh go on
Dar in clasa a 5 am avut una laughing De te si speriai de ea laughing
Era tunsa scurt ( baieteste ) Se imbraca numai in pantaloni largi si bluze cu maneca foarte foare lunga laughing Cu ditamai cercei in urechi laughing Cu niste cizme de zici ca erau din secolo 50 laughing
Si pe langa haine si tot restul se purta si ciudatstraight face ERa fitoasa, statea numai cu baieti si vorbea super urat happy
Bine ca am scapat de ealaughing

| ailin a răspuns:

In primul rand as vrea sa stiu ce intelegi u prin ciudat eu tin sa iti spun ca nu exista stiluri ciudate pentru mine fiecare se imbraca cum ii place poate una din tipele p care u l consideri ciudate va considera pe voi toti cei "normali" ciudati deci sa nu exageram si scolaresc da se imbraca mai toata lumea draga mea care s duce la scoala nu p centura in ziua de azi nu sunt multe licee cu uniforma si acolo unde sunt copii au grija sa o accesorizeze deci sunt cool sicer chiar vreau sa mi arati variantele tale de ciudat si scolaresc daca s poate

| AlecSSyA a răspuns:

La mine in clasa decat o fata este mai "ciudata" daca pot spune asa.Adica este baietoaica, este tunsa scurt, se imbraca cu haine de baieti si incaltaminte masculina de asemenea, etc...Decat o singura fata se imbraca mai "dragut", restul nu si suntem decat 6 fete in clasa.

| Cleona a răspuns:

Am si eu niste colege, vin numai in uniforma (prea, prea); dar o fata din clasa mea(hai ca mor de ras, se imbraca neasortat, poarta haine de 50 de ori mai mult marimea ei, si cine a mai auzit de cizme lungi cu pantaloni de trening)!

| Dyallex a răspuns:

Pai am una care din clasa a V-a pana in clasa a VIII-a vine numai in uniforma(scolaresc). imbracaminte ciudata...hmm.pai depinde de ce intelegi tu prin ciudat.de ex:pai fetele emo se imbraca ciudat, rockerite, cele care asculta punk.si se poate spune si ciudat la categoria de haine "vechi" de pe vremea lu' bunica.acum depinde de tine ce intelegi prin "ciudat"... sper sa iti fie de folos

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am o colega care se imbraca ciudat.Este foarte ciudata fiindca ea este un fel de tocilara isi prinde mereu parul intr-o coada la spate.Asa este de cand o stiu.Se imbrca cu haine groaznice, este si fitoasa si urata.La noi in clasa fetele sunt foarte prietenoase si cochete

| ionika_5002 a răspuns:

Cele care se inbraca cudat :isi pun 100 de haine una peste alta cat mai largi sau in stilul emo, si cele scolaresc cu haine foarte decente ( ex :cu pantaloni cu talia mare).

| nocomment a răspuns:

Pai da, in clasa la mine e o tipa care e foarte bogata. tatal ei ceva foarte important la firma Borsec foarte apropiat de postul de director. In ciuda faptului ca are o groaza de bani, ea se imbraca ca de pe strazi : proprii ei pantaloni ( care erau varza si sterpeliti si STERSI ) si i-a taiat si acum arata foarte oribil. (daca ar fi fost ucm ar trebui sa arate acel model de antaloni as mai fii zis, dar ea i-a tiaaat alandala!) sau poarta camasile tatalui ei, inclusiv cea neagra; poarta pantalonii tatalui ei care ii vin... ce sa mai zic.singurele lucruri mai "ca lumea" ca sa zic cred ca e un tricou alb de-al ei cu nice litere pe el parca si UGG-urile. Ahh si am uitat sa mentionez de incaltaminte, mai bine nu, ca altfel...laughing)asta sunt doar cateva din toate descrierile despre hainele ei big grin