| Th3eo a întrebat:

Ce parere aveti despre elvii de clasa a 8 a pe care parintii ii ajuta la teme si ii asculta la lectii. Am cateva colege in clasa care fac asta si mie mi se pare ciudat. Voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| deese a răspuns:

Poate mai tarziu, acesti elevi despre care vorbesti, isi vor da seama ca nu e chiar in folosul lor sa fie mereu ajutati de catre parinti, pentru ca astfel nu se vor putea descurca singuri in nicio situatie. Si pe mine ma ajutau la lectii cand eram mai mica, dar apoi am incercat sa mi le fac si singura si sa nu le mai cer ajutorul pentru orice chestie...si am reusit.happy

Oricum...totusi e bine ca parintii lor isi fac timp pentru ele...nu ca alti parinti care nici nu vor sa auda de copiii lor.

3 răspunsuri:
| Th3eo explică:

Si o colega de-a mea are la fel dar o ajuta mama ei foarte mult. Nu ma deranjaza acest lucru dar mi se pare ciudat. Cand o sa se duca la facultatece o sa faca? O sa vina mama dupa ea?

rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Sunt copii care necesita ajutorul parintilor pentru ca nu inteleg, sunt mai limitati. Altii pur si simplu s-au obisnuit sa invete in acest fel si sunt intr-un fel dependenti de parinti. Pe de alta parte sunt si parinti mai severi care nu cred ca copiii invata suficient de bine singuri. Eu nu invatam cu fiica mea, in schimb o verificam din cand in cand, ca sa vad cat a invatat.

| PandaCrusher a răspuns:

Si eu a7a si am si eu astfel de colege. Mi se pare ciudat. Dar una dintre aceste fete are 10 pe linie.Desi pare ciudat ar trebui sa le apreciem pentru ca au note bune.

Sper ca te-am ajutat! happy