| monica_4690 a întrebat:

Aveti idee cu ce se duce super-glue'ul de pe haine? Am o bluzita care s-a patat din greseala, imi place foarte mult si nu as vrea sa o arunc.big grin

Răspuns Câştigător
| otypa a răspuns:

Cam greu se duce super glue da dupa nu stiu cate spalari o sa mearga...

11 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Se poate duce cu foarfecawinking

cristian
| cristian a răspuns:

Nu prea se duce.
Prin spalari repetate poate ai ceva sanse.
Incearca cu ceva acetona sau alcool.
Uite si aici:http://en.wikipedia.org/wiki/Cyanoacrylate

| bubu_7778 a răspuns:

Pune o batista peste partea materialul afectat si apoi pune fierul de calcat incins.Stiu ca ceara iese asa..cred ca trebuie sa iasa si lipiciul :p

| emilica95 a răspuns:

Se poate scoatewinking

vezi daca te duci in cora sunt la detergenti niste sticlute mici speciale pentru diverse pete (noroi, ciocolata, super glue. si altele)

| joy a răspuns:

Nu se mai ia

| danonino girl a răspuns:

Nu cred ca se duce dar eventual poti sa lipesti o chestie ceva pe locul patat cu super gluetonguebig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa intrebi un chimist

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa asculti sfatul unui chimist!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa colorezi partea patata u culoarea respectiva...nu este intocmai eficienta dar macar nu e mai observa pentru un timpwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se mai duce.:p

| tump a răspuns:

Iti spun eu super glue nu se mai duce niciodata asta ti-o spun ca am patit si eu asa eu am facut asa am taiat partea patata si amcusut-o dupa aia!