| BlackyCat a întrebat:

Aveti idei despre cum sa imi fac unghiile cu (,) culorile verde, galben, alb, alb sidefat, roz neon(nu trebuie folosite toate). FUNDA!

Răspuns Câştigător
| KhaleesiD a răspuns:

Am eu cateva idei: stii stilul frencs(culoarea este la capatul ungiilor, de obicei alb) poti folosii stilul french dar cu toate culoriile sau sa le vopsesti simplu pe toate(arata bine mai ales daca iti plac culorile)
Sau: Tai cate o bucata de scoci pentru fiecare unghie si le lipesti pe unghie orizontal apoi te vopsesti, lasi sa se usuce si iei jos scociul
Sau:alegi doua culori, cauti un burete (nu trebuie sa fie prea mare) aplici pe burete cele doua culori una langa alta incat sa se atinga apoi tamponezi pe unghie. Eu numesc stilul acesta gradient
P.S. pentru a nu te manjii si pe degete la gradient poti folosi scoci imprejurul unghiilor.
Bafta cu vopsitul!

2 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

AI nevoie de folie din aceea de bucatarie si doua lacuri colorate la alegere, de exemplu roz si verde si iti poti face unghiile marmorate, e foarte usor, uite cum mi le-am facut eu : https://therhythmofheels.wordpress.com/2012/10/22/notw-marbled-nails/
Aplici doua straturi dintr-o culoare, lasi sa se usuce, apoi aplici inca un strat din cealalata culoare apoi cu o bucata de folie de celofan mototolita apesi cateva secunde pe unghii.