| Cristina_3547 a întrebat:

Azi am fost la plaja si m.am ars pe spate si pe picioare.Eu de fel fiind alba vroiam sa ma bronzez putin asa si ma intrebam daca dupa ce imi va trece roseata voi avea pielea mai inchisa sau nu se va observa nimic? Multumes!happy

Răspuns Câştigător
| Sara2 a răspuns:

Te faci alba la loc stiu din proprie experienta eu intr-o vara intreaga ma inrosesc ustura si ma albesc, ca sa te bronzezi stai de la 8:00 la 11:00 si revino de la 15:00 pana la cat vrei u cam 6-7 zile mergi asa si te bronzezi

10 răspunsuri:
| clody83 a răspuns:

Vei avea o culoare. dar nu vei fi neagra. din prima zi!
Incearca sa stai mai multe zile la plaja.si incearca sa te dai cu creme in timpul acesta...
Un sfat: daca poti da-te pe piele cand stai la plaja cu ulei de masline. te vei "colora" mult mai repede si mai frumos!
Da cu multa crema, hidrateaza pielea si in timpul si dupa ziua de plaja!
Bafta!

| adyth a răspuns:

Dar te'ai dat cu breo crema sau ulei pentru protectie? foloseste cu grad mai mare... sa nu te mai arzi.
si dupa ce vii de la plaja fa dus si da'te cu o crema de corp pentru hidratat

| marsy a răspuns:

nu e bine. te_a ars soarele. eu am patit la fel. k nu am folosit crema la timp, posibil sa ti se jupoaie pielea.

| naika a răspuns:

Poi depinde de cum se comporta pielea ta ...este posibil sa ramai rosie ...sau sa te inegresti ...sau sa ti se decojeasca pielea... dac ti se decojeste vei deveni alba ca inainte

| Tessy a răspuns:

Sau sa ti se duca pielealaughing

| raluca_2686 a răspuns:

Dupa ce va trece roseata pielea se va inchide...nu va fi o schimbare majora dar se va mai inchide:d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista posibilitati sa nu existe nici'o schimbare dar ai putea sa te trezesti bronzata raw laughing... o pritena a fost la padure si a stat mult la soare si daca o vezi zici ca are masca pe fata laughing ea fiind foarte alba la fata laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca vei avea mai inchisa daca vrei so ai mai inchisa bronzeazate treptat cate putin...asa dintr-o data te "parjolesti" doar si apoi se duce pielea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer si eu asta am patit acum, dar si anul trecut, dupa ce iti va trece roseala vei ramane f putin bronzata, atat cat sa vezi diferenta d la locul unde ai costumul de baietongue

| iosupergirl a răspuns:

Vei avea pilelea mai inchisa dar la putin timp se va cojisad.