| GreenEyed a întrebat:

Cu ce m-as putea da cand merg la plaja sa nu ma ard, dar sa ma bronzez uniform si cat mai mult? Am pielea foooarte alba si nu prea am reusit pana acum sa ma bronzez(nici nu prea m-am straduit).As prefera sa nu fie prea uleios si sa-mi spuneti daca se foloseste inainte sau dupa plaja.Multumesc!

Răspuns Câştigător
| ancutza_4814 a răspuns:

Mie una imi place foarte mult soarele.Merg des la plaja daca am cu cine.Ce pot sa-ti spun este ca eu mereu folosesc ulei de masline.Stiu ca ai zis ca nu vrei prea uleios, insa eu asta folosesc si ma bronzez mai repede si mai uniform.Stau o ora pe fata si o ora pe spate si gata, avand in vedere ca pielea mea nu e sensibila si chiar dupa 5 minute de stat la soare mi se pune bronzul.Iti iei un prosop cu tine si cand vrei sa pleci te poti sterge de acel ulei,iar acasa te speli normal. Poti folosi dupa ce te speli si o crema de corp ca sa te racoreasca.
Eu una doar la mare foloseam creme de protectie de oricare, pentru ca acolo soarele bate mai tare, insa daca tu mergi doar la tine in oras, nu e nevoie.
In caz ca te arzi, eu am niste colege care au pielea sensibila si cand se duc pentru prima oara la plaja mai intai stau 30min pe fata si 30min pe spate. Daca nu s.au ars, urmatoarea data cand se duc stau 45min pe fata si 45min pe spate...si tot asa. Poti incerca si tu.
Aaaa si daca te plictisesti cumva iti poti lua seminte sa mananci sau poti sa asculti muzica.
Ai sa vezi ca o sa fie bine, nu trebuie sa-ti faci griji. Sper ca te-am ajutat macar cu cate ceva.:*Funda?big grin

| GreenEyed explică (pentru ancutza_4814):

La mine in oras=la marehee heeMultumesc, o sa incerc cu uleiul de masline, dar eu am pielea alba deci s-ar putea sa ma ard.

| ancutza_4814 a răspuns (pentru GreenEyed):

Pai stai putin cate putin..si daca totul e ok... urmatoarele dati cand o sa te duci o sa stai mai multhappy