| minime3 a întrebat:

Baieti, cum preferati sa vedeti o femeie imbracata? Cu rochii/fuste (chiar daca e iarna sau vara) sau mai degraba in pantaloni? Preferati sa vedeti niste picioare pe tocuri sau cel putin cu un toc sau talpa mai inalta sau moda de acum in adidasi/tenisi/bascheti? Cam care e majoritatea din ce ati mai auzit in gastile voastre de prieteni? Am zis "baieti", dar poti fi foarte bine si un barbat in toata regula, mea culpa. Astept pareri si argumente pro si contra. Va multumesc!

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Baietii sunt copii adolescenti, care nu vor prefera femei pe tocuri si imbracate elegant in rochite, ci pustoaice in pantaloni sau eventual cat mai sumar imbracate.

Barbatii maturi sunt cei care prefera o femeie eleganta, imbracata in rochie, purtand tocuri inalte.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Prefer sa fie îmbrăcată adecvată ocaziei si stilului sau. Că o să mă apuce râsul dacă vad o femeie pe munte in rochie, pe tocuri când ninge sau in trening la nunta.

| doctorandus a răspuns:

Multe se pot spune despre Isus, dar nu ca el purta pantaloni. Deci barbatii care poarta pantaloni: Biblia nu scrie ca ei au voie.

| dullcat a răspuns:

Da, e super misto sa vezi fete cum dardaie de frig iarna.Foarte atractiv.Not.Poarta ce doresti, dar in masura bunului simt, adecvat, in functie de context si vreme.Cand te imbraci comod te simti bine, iar cand te simti bine arati bine.Barbatul potrivit vine dupa aceea, nu este nevoie sa-l atragi tu cu imbracamintea.

| NLS a răspuns:

Prefer sa vad o femeie care se imbraca cum simte si prefera ea, nu pentru a impresiona pe cineva, sau pentru a valida un trend.
Si mai ales, o femeie care nu dardaie iarna de frig, ca sa isi etaleze anumite parti ale corpului.

Incaltamintea se alege ca un rezultat al restului garderobei, deci daca poti o fusta, nu prea merg tenisi sau adidasi cu platforma foarte groasa (cu foarte mici exeptii, dar nu sunt nici fata, nici stilist).

| blairelovesmusic a răspuns:

Multi barbati si baieti prefera fetele care se imbraca cu adidasi de firma, pantaloni sau blugi (albastrii, negrii, gri etc.), tricouri (stramte sau largi), bijuterii simple. Dar sunt si barbati care prefera fetele imbracate elegant (Rochii scurte sau lungi, in special negre, rosii etc., pantofi cu toc care sa se asorteze cu rochia, bijuterii cu perle sau diamante, ruj rosu, parul facut frumos, in bucle sau in alt fel). Important e sa-ti placa tinuta pe care ai ales-o si sa te simti confortabil in ea.

Răspuns utilizator avertizat