| T30D0RA a întrebat:

Balsamul ajuta la prevenirea aparitiei varfurilor despicate?

Răspuns Câştigător
| Paris a răspuns:

Nu in intregime, adica nu poti spune "Ma dau cu balsam, oare de ce mi se despica varfurile incontinuu?"
Nu. Parul are nevoie de un intreg arsenal de ingrijire. Inaintew de a-l spala e bine sa ii faci tratament cu ulei de masline si galbenus sau albus de ou si miere. dupa aceea il clatesti cu sampon, si bineinteles aplici balsam. vei observa ca se va descurca foarte repede si va fi f matasos (de asemenea incearca sa te speli fara sa aplici balsam si sa vezi diferenta, sa observi ca pare ff nesanatos). Apoi urmeaza o masca, de preferat din aceeasi gama cu a balsamului (produsele functioneaza f bine daca sunt produse de aceeasi firma, si au acelasi tel, de ex: pentru par gras, pentru par degradat etc) si apoi urmeaza dupa ce te-ai clatit, diferite spray-uri pentru diferite actiuni, iar la sfarsit niste uleiuri speciale, tot asa, in functie de ceea ce iti doresti. ca sa iti raspund la intrebare, balsamul nu previne aparitia varfurilor despicate, ci doar pregateste parul pentru tratamentul ce urmeaza a-i fi aplicat. pupici

5 răspunsuri:
| Crs a răspuns:

Nu, balsamul este pentru netezirea parului si sa il faca mai moale
[pentru varfuri despicate sunt seruri speciale.

| EUSIATIT a răspuns:

Nu doar pentru flexibilitate mai mare si pe mine ma ajuta oarecum la regenerare ok

| andreea7520 a răspuns:

Mie balsamul în general îmi strică părul, mi-l face foarte urât, prea moale! Dar depinde de păr.

| Manele Man a răspuns:

Pe mine, balsamul fructis de la garnier nu m-a ajutat deloc

| Amrita a răspuns:

Din cate stiu, nu prea.thinking sau cum zice gabriela, intr-o oarecare masura...