| anonim_4396 a întrebat:

stii niste tratamente pentru vindecarea varfurilor despicate?worried` pls am mare nevoie.

5 răspunsuri:
| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Exista un ser foarte bun la Avon, Advance Tehnicque.il aplici pe varfuri!
De altfel, urmeaza niste reguli:
-spala-te pe cap nu foarte des, pentru parul sensibil este suficient o data la 5-6 zile;
-foloseste perie de par de calitate, ci nu pieptene;
-nu iti peria parul foarte des, poarta-l in majoritatea timpuli, prins intr-o coada;
-nu dormi cu parul prins;
-nu folosi placa de intins, ondulator, feon!

| dedfgv a răspuns:

E ceva de la avon pentru asta... e in jur de 16 de lei si e fff bun

| Loly a răspuns:

Tratamentele dureaza mai mult.Mai bine te duci la coafor si ii spui frizeriteti sa iti ia putin din varfuri. Daca nu vrei sa te tunzi tare spune`i sa iti ia de un deget sau mai putin.Eu asa am facut si am scapat de varfurile despicate si nici nu s`a cunoscut ca m`am tuns. Sper ca ti-am fost de folos! pupici :*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu mi-am cumparat de la londa, sampon si masca profesionala visible repair sunt foarte bune...sunt cam scumpe scaponul 250 ml e in jur d e 30 de lei si masca de 750 ml e 80 de lei...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti incerca cu ulei de masline(de preferat)sau cu ulei de ricin. Aplica uleiul la baza varfurilor si lasa-l sa actioneze minimum o ora, dupa care spala-te pe cap cu sampon de doua ori si clateste bine.In timp va imbunatati aspectul parului. Cea mai buna metoda, in schimb, este sa sa-ti tunzi varfurile.