| bkmad a întrebat:

Bun. Am o problema cred eu ca destul de mare. cu parul. Il am ondulat de la natura. si am probleme cu matreata de care nu pot scapa. am incercat din fiecare fel de sampon si nu am scapat de ea. acum ma spal cu Gliss Shea si folosesc si balsam de asemenea nu ma pot lipsi de balsamul de par. asa ca intrebarea mea este : stiti sampoane bune naturiste din farmacii care sa aiba si balsam ( nu smapon 2 in 1 ) balsam separat. impotriva matretii dar totodata sa faca si parul stralucitor? sau daca nu naturiste ceva profesional?

8 răspunsuri:
| CarmenR a răspuns:

Uleiul de masline te-ar putea ajuta. Iti recomand sa te uiti peste acest articol http://www.fete24.info/uleiul-de-masline-prietenul-parului-nostru/

| R_9329 a răspuns:

Eu zic sa folosesti de la Syoss. Le poti cumpara de la aproape orice magazin si nu sunt deloc scumpe.[ http://www.syoss.ro/index.php?id=18 ]

Funditaa?:o3

| kr.mdy a răspuns:

Head and sholders bleu pentru piele sensibila sau clear antimatreata si balsam ceva pe baza de migdale.

| Did3 a răspuns:

Mai bine foloseste jonsons baby1 e ft ft bun

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faptul ca schimbi samponul des poate fi una din cauze. dupa o spalare sau 2 nu apare efectul, ci in timp. la mine a mers cu head & shoulders anti-matreata (albstru), fara balsam. in schimb, de ceva vreme (aprox 10 luni) folosesc herbal essences albastru ce are si balsam, dar nu pentru ca aveam probleme cu celalalt, doar din curiozitate. oricum mi se pare bun. ce pot sa zic despre gama "gliss" este ca nu le suport.sunt foarte proaste...am o prietena ce nu a avut matreata pana nu a incercat aceste produse. sper ca te-am ajutat

| bkmad explică:

Am folosit si ulei de masline.sad

| ClaraConstiantin a răspuns:

Incearca cu un sampon Vichy, la mine a mers.

| AllexxandraM a răspuns:

Poti folosi sampon natural de urzica si eu am avut problema asta dar este foarte bun adevarul este ca nu scapi de tot dar este destul de bine in timp parul nu va mai avea pic de matreata:* intre pe site-ul www.life-care.ro si trage cu ochiul ce mai e nou sunt produse foarte bune:)