| Anonim6282 a întrebat:

A încercat cineva exercițiile pentu asa zisa "gușă"?
Vreau sa stiu daca functioneaza si in cat timp se Vad rezultatele.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gușa o ai datorita kilogramelor în plus sau poate indica și o funcționare anormala a tiroidei

| alina2k18 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu confunzi gușa -afectiune care inseamna cresterea in dimensiuni a tiroidei - cu barbia dublawinking care este formata din grasimewinking si nu are legatura cu functia tiroidei.

| anonim_4396 a răspuns (pentru alina2k18):

Ea nu o specificat de bărbie dubla o zis ca are gușă. Dacă se afla sub bărbie da atunci e gușă formata din grăsime de aceea am zis ca e din cauza kg în plus sau din cauza tiroidei fiindcă nu o specificat zona dacă o are la gat e gușă cauzata de probleme tiroidiene dacă o are sub bărbie nu are legătură cu tiroida ar trebui sa tina un regim alimentar dacă are gușă cauzata de grăsime sau sa apeleze chirurgie estetica

| alina2k18 a răspuns (pentru anonim_4396):

A zis asa zisa "gușă".
https://static.wixstatic.com/......2cc1f.webp
Asta inseamna gusa.

| anonim_4396 a răspuns (pentru alina2k18):

Mda e horror laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca esti supraponderal, este recomandat sa faci exercitii aerobice (mers pe jos, bicicleta, alergat) incat sa slabesti uniform, nu doar la "gușă". Desi exista exercitii, pur si simplu vei prinde mobilitate, deoarece fara miscare te vei ingrasa uniform si "gușa" va ramane acolo.