| RaLuCa23 a întrebat:

Fetelor ati incercat exercitiile Kegel? de cat timp faceti si dupa cat timp se vad rezultatele?

6 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

In cel mult(!) doua luni, iar rezultatul este de neimaginat, in sensul bun al cuvantului.
E un remediu la indemana oricui, poti controla niste muschi pe care nici nu-ti imaginai ca i-ai putea avea si, in anumite momente, surprizele vor fi mai mult decat placute.
Nu iti vor provoca nici un neajuns, dimpotriva, dar fii perseverenta, nu uita sa le faci, rezultatul merita, intr-adevar!
Nu-ti dau link despre ele, sunt sigura ca ai cautat si esti informata corect, tot ce pot sa-ti spun este sa le faci, ai numai de castigat!happy

| SometimesSomehow a răspuns (pentru greece12):

Poti sa imi dai mie un link!winking

| SometimesSomehow a răspuns (pentru greece12):

Poti sa imi dai mie un link!

| greece12 a răspuns (pentru SometimesSomehow):

Google. Exercitii Kegel.Sunt mii sau mai multe...

| RaLuCa23 explică:

Da, pentru tonifierea si relaxarea musculaturii si imbunatatirea sexului!

| BEmanuel87 a răspuns:

Daca ne spui si in ce scop le practici... poate te ajutam mai usor. Daca le faci in vederea nasterii (pe langa cele Lamaze), rezultatele se vor vedea abia la nastere, evident. Daca le faci doar pentru tonifierea musculaturii kegel si in vederea imbunatatirii sexului... atunci ar trebui sa se vada cam in 1-2 luni.