| roxxutzzz a întrebat:

A venit vara si stiti si voi cum e... mare, strand, costum de baie. dar apare o problema CELULITA cum scap si eu de ea cat mai repede?sad Help

Dau funditakiss

Răspuns Câştigător
| chels95 a răspuns:

Am o reteta care te va scapa repede de celulita, e un fel de scrub care pune in miscare circulatia sangelui si astfel elimina celulita: amesteci cel putin un pliculet de ceai negru, o lingurita de cafea si o lingurita de malai iar peste ele pui putin ulei de masline. Te dai cu ea in zonele afectate de celulita in medie o data pe saptamana(pe pielea umeda) ca sa nu fie prea agresiv.

9 răspunsuri:
| ikram a răspuns:

Pe langa sport, dieta, s. a. iti recomand si un sapun natural anticelulitic http://atshopping.ro/product.php?id_product=193

| daiana a răspuns:

* Se va bea zilnic o cana cu infuzie de papadie. Se pun 1-2 lingurite de planta uscata la o cana de apa fierbinte, se lasa 10 minute, se strecoara, apoi se adauga o felie de lamaie si se bea infuzia neindulcita.
* Se beau multe lichide (apa plata si ceaiuri de plante, neindulcite), peste 2 l pe zi.
* Se vor face zilnic exercitii fizice.
* Trebuie evitate bauturile alcoolice, produsele cu cofeina, carnea grasa, branzeturile, mezelurile sau lactatele grase.
* Se vor consuma multe verdeturi, legume si fructe bogate in fibre. La salate se adauga frunze proaspete de papadie si de macris. Exemplu de salata anti-celulitica: se aleg doi pumni de frunze tinere de papadie, inainte ca planta sa infloreasca, se spala bine sub jet de apa rece, se rup daca sunt prea mari, se aseaza in salatiera, iar in momentul servirii, se stropesc cu un sos preparat din doua linguri de ulei de masline si o lingura de zeama de lamaie, putina apa rece si sare. Frunzele de papadie se pot combina cu frunze de macris, ceapa verde, usturoi verde sau marar.
RECOMANDARI ALIMENTARE impotriva celulitei:

* zilnic bea minim 2l apa plata cu lamaie (incearca, daca poti, sa bei dimineata un pahar de apa calduta cu lamaie);
* o masa sa fie alcatuita numai din fructe;
* evita consumul de fainoase (incearca sa nu mananci paine in aceasta perioada);
* evita sa mananci mancare gatita in aceasta perioada (inlocuieste-o cu friptura la gratar sau carne fiarta de pui, vita sau peste
* in locul cartofilor prajiti sau a piureului, alege o garniture din legume;
* incearca sa nu mai mananci dupa ora 6 sau daca o faci, alege un fruct;
* evita dulciurile, sucurile acidulate si alcoolul

Multe dintre noi au folosit, la un moment dat, gelul Supliform. Este un remediu accesibil produs de Hofigal, este usor de aplicat si combate celulita si vergeturile. Ce contine si daca, intr-adevar functioneaza, citeste mai jos.

Supliform - cum combate celulita

Supliform este un gel ce contine substante bioactive ce accelereaza microcirculatia la nivelul articulatiilor, previne si amelioreaza fenomenele de celulita, vergeturi, depuneri adipoase nedorite. Prin actiunea usor revulsiva, de activare a microcirculatiei datorate capsicinei si componentelor din uleiurile esentiale, se absorb prin piele componentele vasculo-protectoare (flavonozide, proantocianidine), antioxidante (carotenoide, tocoferoli, fitoestrogeni) ca si componentele hormono-mimetice (acid clorogenic, etc.). Supliform gel 75ml. Un rol deosebit in aceste procese il au sistemele enzimatice ce se gasesc in extractele de plante utilizate. Toate aceste componente implicate in amendarea proceselor inflamatorii, contribuie la actiunea lipolitica de indepartare a depunerilor excesive de grasimi. Ca urmare se reduc sau dispar fenomenele inflamatorii caracteristice celulitei, cele distrofice prin depuneri excesive de grasime si modificari ale colagenului pielii (vergeturi, etc.) revenind la normal elasticitatea si aspectul sanatos al pielii. Totodata produsul are actiune relaxanta, decongestiva, tonic musculara, sedativa conferind pielii un aspect placut catifelat si un tonus pozitiv al intregului organism.
Sper ca am fost de ajutor si ca voi primi fundita.

| Miruna_7873 a răspuns:

Prin masaje [insa cele mai multe trebuie sa fie efectuate la saloane pentru rezultate bune], produse [ exista riscuri]. Sportul mai multa ajuta la prevenirea celulitei nu stiu daca si la disparitia ei. S-ar putea celulita sa fie produsa si din probleme de alimentatie;*. Informeaza-te mai mult de pe diferite site-uri specifice.

| Andra_3307 a răspuns:

Bei multe lichide mananci multe fructe de ex:mere, capsune si mai multe fructe suculente, mergi pe afara deci iesi din casa:p fugi o jumatate de ora.etc nu e greu incerc si eu succes(stiu cm e sa fi un pic grasuta dar sa zici ca esti gara):p succes!:*

| LOVEsick a răspuns:

Alearga si nu 5 minute si zici ca ai obosit... E sanatos si chiar da rezultate. Si. masaj happy ajuta mult. Sa mananci sanatos, sa bei foarte multe lichide, sa mananci fructe si legume.

| Juliebelle a răspuns:

Poti sa faci exercitii, sa alergi. sau poti bineinteles sa iti iei aparate care pot fi eficiente.winking

| Cumătru de la Galați a răspuns:

De ce nu te-ai gîndit la asta asta iarnă sau primăvara? Pînă scapi tu de celulită, trece vara. A fost bine cînd băgai în tine astă iarnă?

| soparlamica a răspuns:

Sala, exercitii localizate pe zona respectiva, fara dulciuri, grasimi, sucuri acidulate deloc daca se poate si in scurt timp se vad rezultatele. Am "patit-o" eu cam in 2 luni si lucram picioarele si fundul de 2 ori pe saptamana.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exercitii` pentru coapse, fesieri... faci in fiecare zi`happy sunt folositoare daca iei in serioswinking [fundita? love struck ]