| AnaMaria2008 a întrebat:

am nevoie de ajutor..arat foarte bine la corp,nu am celulita, am picioare frumoase si fund la fel...o singura problema am care pare sa se mosteneasca.cea cu burtica..nu am burtica foarte mare, dar in costum de baie se observa..am nevoie de cineva care sa ma ajute, ca totusi vine vara si nu mi ar placea sa merg la strand asa..cineva care a trecut printr-o situatie la fel sau care stie ce trebuie sa fac..nu vreau sala,vreau niste exercitii pe care sa le fac acasa, cum ar trebui sa mi mentin abdomenul plat si in prima faza cum sa l obtin..va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca burtica se observa, inseamna ca este mare!
Iar ca sa dai jos burtica, trebuie sa renunti in primul rand la fanioase: paine, cereale, prajituri, gemuri, dulciuri in general, orice este suc, orice este acidulat si zaharuri.
Apoi, in casa poti sa faci: zumba, aerobic, sarituri cu coarda, abdomene, cel putin jumatate de ora in ritm intens, pana ai tricoul ud loarca.

| Roxette99 a răspuns:

Incerca sa faci abdomene in fiecare zi minim 10.
Si nu o lua cu diete ca nu e cazul. Tine-o cu abdomenele si poti sa incerci sa iti faci un program de jumate de ora de alergat. Mese regulate si cat mai multa apa. Multa bafta!

| Ke4LoN a răspuns:

Ai nevoie de o dieta echilibrata sau daca vrei sa slabesti urgent poti sa mananci cu 500 de calorii mai putin zilnic dar trebuie sa mananci si sanatos dar sa faci si putin sport ai putea sa alergi pe afara timp de un sfert de ora si sa slabesti jumatate de kil pe saptamana, poti sa faci cate abdomene vrei ca tot nu ai sa slabesti daca vrei sa ai un abdomen plat incearca sa practici postura plank zis si scandura care iti lucreaza tot abdomenul iar in fiecare duminica poti sa mananci ceva prajitura care iti place tie.
Bafta!