| Anonimaaaxgar a întrebat:

Ajutați-mă și pe mine cu niște sfaturi vă rog: eu sunt o fată mai băiețoasă și aș vrea să fiu feminină, îmi puteți recomanda ce să fac? Adică voi ce faceți fetelor ca să fiți așa superbe?

7 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Feminitatea vine și ea din interior. Trebuie să renunți la ușurătatea comportamentului, a cuvintelor, limbajului și manifestărilor care sunt caracteristice doar unui băiat.
Părul trebuie să fie lung și aranjat așa cum îi stă bine unei fete.
Nu recomand machiaj, ci cel mult doar o ușoară modificare a tenului. Sunt și bărbați care folosesc creme după bărbierit.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Uită-te la fetele pe care le consideri superbe și ''fură'' de la ele câte ceva din ce-ți place - o idee de coafură, de makeup, de haină etc. Dar fii tu însăți. Dacă ești la vârsta adolescenței e doar o fază și o să devii mai feminină cu timpul, fără să-ți dai seama - eu așa am pățit, de la pantaloni army și tricouri negre cu trupe am ajuns să fiu elegantă la orice oră și nu a fost un proces forțat. Gusturile se schimbă în timp și te mai plictisești de unele chestii. Nu trebuie să mergi la psiholog cum ți s-a sugerat mai sus, e o prostie.

| romeo78 a răspuns:

Depinde de vârstă! Adolescență dacă sunteți, încercați să mergeți la un psiholog. Cereți la o prietenă bună să vă filmeze, apoi priviți cum vă comportați și vedeți dacă e normal așa ceva!
Apoi, este vorba de îmbrăcăminte. Treceți la rochițe, bluze, fuste, tocuri, pantaloni mulați, cu talie înaltă. Prin machiaj, cosmetică, coafură! Adică, treburi femeiești! Sunt pe YouTube fel de fel de bloguri cu astfel de sfaturi. Căutați și învățați! Succes!

| oz_1736 a răspuns:

Schimba mersul, nu mai pune tu prima intrebare, tine spatele drept, schimba vocabularul, iesi cu fetele. Sper ca te-am ajutat

| Jouliete a răspuns:

Daca chiar iti doresti sa fi feminina, Incearca sa ai un comportament mai gratios si obesrva cum sunt celelalte fete adica ce gesturi au, foloseste haine care sa iti puna in valoare corpul, chiar si bijuterii, poti folosi machiajul fiindca acesta pana si pe baieti ii face feminini laughing, aranjeazati parul. Sunt multe lucruri care te pot face feminina.

| Eiwhwbsbd a răspuns:

Deci sa începem cu inceputul
Ca să fii feminină trebuie să ai încredere in tine
Ca sa ai încredere in tine trebuie sa fii frumoasă și să primești complimente, astea din urmă îți dau multă încredere
Poartă intotdeauna blugi mulati(ma refer exact ca niste colanti, ia-ti eventual mărimi mai mici sau stramteaza-i tu acasă)
Tricouri bluze mai elegante
Părul mereu desfacut
De preferat drept ( te face sa pari mai matură)
Poartă push up la sutien
Ocazional poartă tocuri
Machiaza-te zilnic, ca sa arăti zilnic la fel nu? Nu o zi frumoasa, si următoarea zi mai putin frumoasă
Zilnic la fel
Recomand anticearcan sau fond de ten, gene false sau rimel si ruj semipermanent ( să reziste toată ziua)
Si neapărat să fii pensata
Acum ai încredere maxima în tine
SI esti feminină și atrăgătoare

| anonima0417 a răspuns:

Eu iti recomand sa fii ceea ce ti place!
Daca tie iti place sa fii asa mai baietoasa, nu te schimba pentru cineva anume
Fii tu!