| anonim_4396 a întrebat:

Buna all.anul acesta in februarie m-am tuns, eu aveam parul mare pana la mijlocu spatelui si m-am tuns scurt scurt de tot.pana la barbie aveam parul si o tunsoare urata nu stiu ce a fost in capul meu sa ma tund.acum a crescut si sta rau il am cam cu o palma mai jos de umeri. a crescut destul de repede.inca ceva cand m-a tuns nu m-a tuns cu foarfeca am fost tunsa cu briciul sau nu stiu cum se numeste oricum mi-a distrus parul il am despicat si urat...as vrea sa ma tund acum inainte sa inceapa scoala ca sa il pot tine desfacut nu numai prins.inca ceva am foarte muuuuullllttt volum si nu imi place deloc parul a fost si filat dar degeaba...as vrea sa stea mai lipit de cap nu stiu fara asa mult volum si as vrea o tunsoare care sa nu imi ia prea mult din lungine doar putin din varfuri(parul fiind pana mai jos cu o palma de umeri cam asa) ceva poze? eu am cautat pe google-images dar nu prea gasesc ceva sa imi placasad. si cine stie ce as putea cumpara sau sa fac sa nu mai am asa mult volum? fundita:X

Răspuns Câştigător
| ralucsi a răspuns:

Buna,am avut si eu aceeasi problema, ca si a ta. Doar ca nu mi-a fost filat si am fost tunsa cu foarfeca. Ti-as recomanda aceste tunsori : http://desprelifestyle.com/index.php/2011/05/modele-de-tunsori-in-scari/ care iti place tie. Mie, sincer, mi-au placut si am ales si eu una din acestea. Apoi, du-te la farmacii si intreaba de ce solutie ai nevoie pentru parul tau, pentru ca la farmacii sunt foarte multe, si pentru caderea parului. Roaga o persoana de la farmacie sa te ajute, sau, daca nu sunt la farmacie ar trebui sa incerci un tratament cu Vichy. Uite aici un site cu produsele Vichy : http://www.vichyconsult.ro/aminexil/. Si mama mea aceste produse le foloseste, nu stiu exact care. Eu zic ca e foarte eficient si o sa te poti bucura de parul tau. Sper ca te-am ajutat si. bafta! :-* Fundita?

6 răspunsuri:
| Nastia a răspuns:

Ori il filezi ori il suporti cu volum.

| MelissaTheNiece13 a răspuns:

Știu că scriu cam târziu dar na asta e?, asculta și eu m-am tuns la fel
Și mie îmi stă parul diferit acum
Dar va creste
Te?

| elenushy a răspuns:

Buna eu as zice sa te tunci asa http://www.google.ro/......tp?/imgres sau asa http://www.intrefete.ro/......oto...acum depinde daca iti place tie:*

| Letitia_4595 a răspuns:

Incearca produse de ingrijire pentru par drept...gasesti la orice gama de cosmetice,vezi si tu care-ti priesc ca eu prima data am incercat Nivea si nu m-a ajutat absolut deloc,apoi am mai luat ceva de la Gerocossen, si in final am ramas la Loreal, dar ti-am zis depinde si de tipul parului tau.Succes!