| anonim_4396 a întrebat:

Buna all.Luni e sedinta foto pentru albumul anuar al liceului cu elevii de clasa a 12-a. ce ar trebui sa imbrac, cum sa imi aranjez parul? Ceva idei
Ms

6 răspunsuri:
| bibi2011 a răspuns:

Hei. Pai eu zic ca depinde foarte mult ssi de locul in care faceti pozele. De exemplu,daca le faceti intr-un cadru natural ( sa zicem parc sau asa ceva), poti sa iti iei niste haine casual,de zi, si sa le personalizezi putin, Iti poti lua blugi si o bluza mai speciala cu un colier mai lung, sau o rochie si niste balerini si o geaca de blugi pe de-asupra ( acum depinde si de cum o sa fie vremea luni ). Iti poti aranja parul in multe feluri,il poti indrepta, ii poti face cateva bucle cu ondulatorul ( te sfatuiesc sa il lasi desprins) si il poti accesoriza cu cateva agrafe. Gasesti multe coafuri pe net, scrie 'coafuri par drept/ondulat/cret'(depinde de tipul de par pe care il ai) si te iuiti. De asemenea te sfatuiesc sa te machiezi, dar nu foarte strident si exagerat, ci discret si feminin, si sa fie in ton cu hainele. Sper ca ti-am fost de ajutor, multa bafta! :*

| seppuku a răspuns:

Nu stiam ca la clasa a 12-a se zice "anuar"thinking

| MaryIngerPazitor a răspuns:

Pai parul ti-l poti aranja de exemplu ca al unei vedete\cantaret care iti place si hainele :o rochie nu prea pompoasa, dar cu paiete sau sclipici daca ai, nu neaparat si restul ti le alegi tu dupa cum crezi. Sper ca te-am ajutat:*

| zaikorulez a răspuns:

Cum sa te imbraci domle. La costum frumos aranjat! Daca nu cel putin casual.

| lili96321 a răspuns:

Pai. poti incerca sa imbraci o rochie (lunga pana la genunchi) si sa fie colorata. sau daca e neagra adauga un lant, bratara, cercei sau curea mai colorate (nu vrei sa arati ca la inmormantare, nu?) si eventual. iti poti lasa parul desfacut, adaugand o fundita sau ceva in el sau il poti face coc (daca il ai suficient de lung). Sper ca ti-am fost de ajutor! >big grin

| Elins a răspuns:

Păi dragă Elisa.Eu sunt abia în clasa a 11. Şi eu vreau să ajung mai repede in clasa a 12 ca şi tine.Cred că întrebarea asta e cam veche dar o să îţi spun cum m-am gandit eu!:-)) Păi aş vrea nişte ştrampi de culoare roşie şi o fustă albă cu volănaşebatting eyelashes.Şi în piciore vreau o pereche de tocuri albe simple :-d.Iar părul mi-ar sta mai bine creţ cu o astfel de îmbrăcăminte deci creţ să fie.Eu ţi-am spus cum aş vrea eu, tu decizi. Sunt foarte curioasă cum te vei îmbrăca şi aştept răspuns!:*