| anonim_4396 a întrebat:

Am 11 ani si am ramas putin la stilul baietoaica.Ma refer ca nu imi plac machiajele, urasc rochiile si fustele e.t.c.Si vreau sa stiu cum sa ma comport cum sa ma imbrac mai bine.Va rog sa ma ajutati cu un raspuns.Please!

6 răspunsuri:
| lays a răspuns:

Si eu eram asa la varsta ta.pana la 20 de ani nu am vrut sa aud de rochii, bla bla.de machiat ma machiam, dar doar cu negru.rokaritza nenelaughing). nu stiu ce sa iti zic.ai putea sa incepi prin a-ti cumpara niste pantalonasi mai draguti, roz, rosu.sa nu treci imediat la fusta ca e grav.sa te dai cu un pic de gloss.sa le faci pe rand.ca sa te poti obsinui. e pacat sincer.

| Anduciu a răspuns:

Pana la 13 ani nici nu voiam sa aud de fuste sau rochii.laughingAcum parca numai asta as purta.
De machiat nu ma machiez nici acumlaughing.
Deci stai linistita, pe masura ce cresti vei deveni din ce in ce mai feminina.big grin

| MihaLoveYou a răspuns:

In primul rend trebuie sa te mai informezi cate un pic, roag-o pe mama sa iti cumpere reviste gen: Bravo girl, Cool girl sau Popcorn.
Garderopa: pai in vara asta pantaloni scurti si pustele mini (nu chiar foarte scurte) si niste sandale dragute ( mie de exemlu nu imi plac papucii maro pentru ca arata baietos. Cand mergi la cumparaturi nu uita sa iei cu tine o prietena ca sa iti zica ce iti sta bine si ce nu. Maghiajul:nu trebuie neaparat sa te machiezi, mai ales de la varsta asta, asa ca e ok daca nu iti place.

| lorry_3345 a răspuns:

Pai nu e nimic rau in asta poate ca nu ai finetea in sange asta e incerca sa te comporti ca o fata nu e nevoie si sa te imbraci

| Didu29 a răspuns:

Si eu sunt baietoaica de cand eram mica..si acum am vreo 13 ani! Jucam jocuri de baieti si ascultam melodii ceva mai zbuciumate.happySi acum tot baietoaica am ramas, si pot sa imi zic ca, chiar imi place..Nici eu nu vreau sa aud de rochii si fuste! Pur si simplu nu le suport! Si nu sunt prea subtirica.Cantaresc cca. 55 kilograme, ceea ce e destul de mult pentru mine.Pe mine ma vezi mereu in blugi, tricou si tenisi sau adidasi.Ma dau mai rar cu rimel sa imi scot ochii in evidenta, iar lipgloss-ul il detest! Dar daca vrei sa incerci sa fii ceva mai feminina..nu stiu ce sa iti zic.Incearca sa te dai cu putin rimel. poarta niste haine ceva mai elegante.Mai pune-ti cate un accesoriu .na..eu nu prea stiu ce sa zic pentru ca..nu prea le am eu cu moda.laughing

| Huurem1234 a răspuns:

Daca tie iti place sa fii asa atunci nu te schimba doar pentru a placea celorlalti... Daca ti cu disperare sa te schimbi atunci poarta blugi cu niste bluza mai stramte sau largi peste care sa mai pui o curea. Mai poarta ceva fundita sai cordeluta in par...sincer nici mie nu imi place sa ma machiez nu mi se pare foarte fermecator. Incearca sa nu vorbesti dur ci sa fii mereu calma happy Si in caz ca porti foarte mult adidasi incearca si alt tip de pantofiwinking
Bafta!