| dascalu2002 a întrebat:

Buna,
Am 12 ani si am 55 de kg si la scoala mi-e rusine sa merg cu alte perechii de blugi inafara de negru ca mie m-i se pare ca sunt grasa si mi-e frica sa nu râdă copii de mine, eu cu mama mea nu prea vorbesc pentru ca nu avem o relație prea apropiată.
Am nevoie de niște sfaturi.

Răspuns Câştigător
| MicutttaDeTot a răspuns:

Incearca sa faci sport, sau mergi la sala... Incearca sa nu mai mananci dupa 6 seara, respecta programul acesta timp de 2 saptamani, si o sa vezi rezultate garantatewinking
Baftawinking

5 răspunsuri:
| TheBestTPU a răspuns:

Nu trebuie sa iti pese ce cred altii despre tine. Ai abia 12 ani, esti un copil, nu e cazul sa te stresezi pentru chestia asta minuscula. gandeste-te ca sunt alte fete de 17-20 grase...alea cum sa se mai simta... vorba aia: trebuie sa fie atractive. Daca iti ai vointa si vrei sa mai slabesti ai timpwinking

| OmulDeStiinta1986 a răspuns:

Http://calorii.slabute.ro/calculator-greutate-ideala-copii.html Multe legume, foarte putina carne, 2 fructe pe zi, fara mancaruri uleioase, mai deloc zahar(in special sucurile dulci cola etc.). slabesti sigur. daca vei avea apoi ameteli e de la faptul ca nu mananci destule legume. e mai usor sa slabesti acum decat cand vei fi la 25 de ani sa zicem.

| Nastyka a răspuns:

La 12 ani corpul nu e prea format. Toti trec prin asa perioda, asa ca nu iti face griji. Totusi, spune-mi cam ce inaltime ai? Daca imi spui iti pot spune daca esti intr-adevar sau nu grasa.

| Tiziana a răspuns:

Poarta ce vrei, daca tie ti-ar place sa porti si alte perechi de blugi poti sa porti, merita sa faci o schimbare si chiar daca o sa rada cativa copii tu nu trebuie sa-i bagi in seama!

| 20012000007 a răspuns:

Buna!
nu ii baga in seama pentru ca altfel vor vedea ca le dai importanta si chiar ei vor crede ca sunt importanți daca fac chestii de genul asta. Ai putea sa faci sport acasa sau gen sa te duci la un nutritionist sa iti indice un meniu.
Funda? happy