| anonim_4396 a întrebat:

Bună Am 13 ani 42 de kg și o înălțime de 169 cm îmi doresc enorm să mă înscriu la o agenție de modeling în București Are cineva recomandări de agenții și sfaturi în domeniu?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Trebuie sa inaltimea minima de 1.72m ca sa te poti inscrie la o scoala de modeling. Asta este limita minima!
Si cred ca trebuie sa nu fii extrem de slaba, cum esti tu, adica sa ai in jur de 50kg.

| dullcat a răspuns:

Buna.Sfatul din partea mea este sa nu te inscrii in aceasta industrie mizerabila si dubioasa.Imi imaginez ca nu asta doresti sa auzi, insa sper ca te prinzi tu mai incolo, pe la 20 si ceva de ani, dupa ce mai auzi si citesti destule.Ca fapt divers, o colega din liceul meu abia a scapat din mainile unor proxeneti din Dubai.Iar un alt cunoscut nu isi mai gaseste nimic de lucru in domeniu, la doar 24 de ani deoarece este considerat prea batran de,, expertii'' industriei de modelling.Trage tu concluziile.

| Ilovedinero a răspuns:

Agentii nu prea stiu insa daca vrei sa intrii in aceasta industrie trebuie sa ai grija.Este greu, insă dacă stii cu cine sa faci parteneriate poti sa te realizezi foarte bine in viata

| DinescuAndreeaIzabela a răspuns (pentru Ilovedinero):

Mulțumesc enorm pentru răspuns!

| AlexandruContFacutLaMisto a răspuns:

Bravo ca vrei sa faci ce iti place, dar ai grija ca la noi in tara partea asta cu modelingu e mai mult o vrajeala sa zic asa pentru faptul ca femeile trebuie sa faca niste chestii cam naspa pentru a ajunge cineva in industria asta, dar daca ai parintii alaturi te poti ferii de tampitii care profita de fete.