| bianca5599 a întrebat:

.am 13 ani si am picioarele groase sus sad Cum fac sa slabesc la picioare?

Răspuns Câştigător
| PurpleSpirit a răspuns:

Da,stiu si eu cum este.Dar am incercat diferite exercitii ce solicita muschii picioarelor.O alta buna modalitate de a-ti tonifia picioarele este mersul pe jos sau cu rolele.In orice caz, draga mea, tu esti in crestere! Ai sa vezi ca in timp vei creste, ti se vor lungii picioarele si nu vei mai avea probleme.Eu zic ca la varsta ta slabitul nu ar fi o grija.Tot ce trebuie tu sa faci este sa te mentii, facand sport.Te asigur eu ca peste cativa ani vei avea picioare lungi si frumoase, dar repet DOAR DACA FACI EXERCITII DE TONIFIERE!
fundita?happy

4 răspunsuri:
| ingerulpazitor a răspuns:

Buna!
Fa multe agdomene seara, mersul pe jos te mai ajuta putin, fa genuflexiuni
S-ar putea sa fi în crestere asa ca iti recomand sa nu faci nici un exercitiu, daca esti in crestere. Daca nu am scris mai in sus ce ajuta la slabirea picioarelor!
Pa Pa!

| Lolypup a răspuns:

Gimnastica,alearga fa miscare cel putin 2 ore pe zi

| Sory_Sory_1997 a răspuns:

Alearga mult sau mergi rapid si maseaza-ti picioarele.