| anonim_4396 a întrebat:

am 18 ani si cam de un an imi cad parul fff multsad.
Nu stiu ce sa mai fac.Am folosit fel si fel de sampoane, balsame, pastile(revalid, gerovital etc)
Cand ma pieptam si cand ma spal imi cad un pumn de par(vb serios.deci fff mult)
Am folosit si uleiul de masline dar ramanea parul super naspa.Asa uleios.Parea saclitsad
Nici nu stiu ce sa mai folosesc.
Spuneti-mi va rog daca stiti ceva care sa dea rezultate
Am auzit ca si uleiul de ricin ar fi bun. Dar nu ramane parul tot asa saclit? Si cum se foloseste? se da pur si simplu pe par la radacina? sau cum?sad
Aaa si ar mai fii ceva.Este nu stiu ce tinctura de ardei iute la farmacie?(am citit tot pe aici parca)Cum se foloseste?
Spuneti-mi daca stiti alte sampoane care au dat rezulate la voi sau masti naturale facute acasa.(era un sampon ceva cu A.si am citit ca ar da ceva rezulate da nu mai stiu exact cum se numea.sau ceva de la farmacie vitamina A.)
Astept cat mai multe rasp. va roog

Va multumescccsad
:*

7 răspunsuri:
| yumeee a răspuns:

în primul rând, ai fost la un medic? probabil nu e răspunsul pe care vrei să-l auzi, nimeni n-are chef de medic(mai ales în românia.), dar te poate ajuta.

Apoi, încearcă uleiul de ricin. Se găseşte în farmacii, e cam 5 lei o sticluţă de 25 ml, o amesteci cu vitamina A şi un gălbenuş de ou, şi îţi faci o mască pe care o aplici pe păr (inclusiv pielea capului) şi o laşi 20 de min. După aceea, trebuie să te speli fffff bine cu şampon pentru ca uleiul de ricin e. ulei deci îţi rămâne părul uleios. încearcă aşa câteva săptămâni.

Succes.

| D A R i U t S s A a răspuns:

Poti sa te lipezesti cu apa in combinatie cu otet. iar dupa ce te speli pe cap nu te mai pieptana aranjeaza'l unpic cu mana si piaptana'te dupa ce se usuca unpic ( si nu-l mai usca cu feonul )
si limpezeste-te foarte bine

Acum la faza cu uleiul de masline. daca nu te lipezesti bine ramana foarte uleios.sleit.laughing

poti sa iti face o masca era ceva de genul cu galbenus de ou, ulei de masline si ulei de ricin (este foarte buna) si o lasi sa actioneze un sfert de ora 20 de minute cam asa.

multa bafta happy

| Anda_5509 a răspuns:

Toata sticluta odata, ca e micuta, si te dai uniform la radacini,

| Ruxiire a răspuns:

Ar trebui sa te tunzi si sa iei calciu si vit. D

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Yumeeeebig grin
Dar cat ulei trebuie?
Toata sticluta odata?
sau vreo 3-4linguri?

| aigil a răspuns:

Daca folosesti 3sau 6 luni nu mai stiu exakt BIOTIN si totodata si PANTAGAR nu iti mai cade si in plus iti creste din nou. Numai bine

| aigil a răspuns:

BIOTIN SI PANTOGAR 100%; MULT NOROC, sper ca este si in romania asa ceva costa in jur la 50 euro in strainatate