| anonim_4396 a întrebat:

am 18 ani si cam de un an imi cad parul fff multsad.
Nu stiu ce sa mai fac.Am folosit fel si fel de sampoane, balsame, pastile(revalid, gerovital etc)
Cand ma pieptam si cand ma spal imi cad un pumn de par(vb serios.deci fff mult)
Am folosit si uleiul de masline dar ramanea parul super naspa.Asa uleios.Parea saclit
Nici nu stiu ce sa mai folosesc.
Spuneti-mi va rog daca stiti ceva care sa dea rezultate
Am auzit ca si uleiul de ricin ar fi bun. Dar nu ramane parul tot asa saclit? Si cum se foloseste? se da pur si simplu pe par la radacina? sau cum?sad
Aaa si ar mai fii ceva.Este nu stiu ce tinctura de ardei iute la farmacie?(am citit tot pe aici parca)Cum se foloseste?
Spuneti-mi daca stiti alte sampoane care au dat rezulate la voi sau masti naturale facute acasa.(era un sampon ceva cu A.si am citit ca ar da ceva rezulate da nu mai stiu exact cum se numea.sau ceva de la farmacie vitamina A.)
Astept cat mai multe rasp.pls

3 răspunsuri:
| Dede_1899 a răspuns:

Uleiul de masline iti intaresc parul dar il decoloreaza la fel si uleiul de ricin. eu stau la tara si bunica mea mi-a spus sa imi fac un ceai din urzici si frunza de brusture si sa ma clatesc pe cap cu el dupa ce ma dau cu sampon. vreau sa iti spun ca a avut un efect extraordinar urzicile mi-au facut parul sa creasca repede si frunza de brusture mi-a facut parul de o culoare splendid de frumoasa si de vie.sa te speli de cateva ori pe luna cu ceaiul asta. are efect extraordinarhappysucces

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incearca sa te speli cu ceai de urzici

| staysmart a răspuns:

La varsta asta nu e normal sa cada asa mult parul, trebuie sa discuti cu un medic pentru a decela posibile afectiuni. Daca te ajuta uite cateva cauze:
http://caderea-parului.com/cauzele-caderii-parului

Daca nu vorbim de o cadere a parului in zonele clasice ale alopeciei androgene, atunci declansatori pot fi stress, afectiuni ale pielii capului, diferite alte boli. Nu te juca, s-ar putea ca aceasta cadere a parului sa fie cea mai mica problema. Mergi la doctor!