| Carm3nM a întrebat:

Am 18 ani si de cateva luni bune am observat ca sub ochi, pe langa cearcanele care ma insotesc mai mereu, au aparut niste incretituri ca niste riduri. Inainte nu prea le-am bagat in seama crezand ca sunt de la oboseala dar a trecut aproape un an si ele tot nu dispar si nu stiu ce sa fac, o matusa mi-a spus ca am facut riduri sub ochi din cauza ca ma incrunt prea mult din cauza soarelui si mi-a spus sa port ochelari de soare. Ce sunt de fapt incretiturile astea de sub ochi mei si cum pot scapa de ele? Pot sa am riduri la 18 ani? Nu prea folosesc fond de ten adica ma dau cam de 10 ori intr-un an sau poate chiar mai putin si ma dau cam tot de un an, inainte nu ma dadeam. As vrea daca se poate tratamente naturiste, nu vreau sa ma dau cu creme de la varsta asta sa-mi distrug tenul si mai rau ( am tenul gras si acnee). Va rog ajutati-ma!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doamne sper sa va scoata cineva ideile prostesti care vi s-au bagat in cap.
Nu-ti strici tenul cu creme! Tenul il strici doar cu creme formulate prost!
Toata lumea are nevoie de hidratare de la varste fragede! Ridurile nu se vindeca cu marar si nici cu creme! Ridurile se previn cu creme hidratante! ( gen bioderma sensibio rich ) O data ce ai facut riduri nu ai cum sa le mai repari! Nici-o crema nu o sa-ti puna carne acolo si nici o tinctura miracoloasa! Doar operatiile estetice vor rezolva problema ridurilor. Cremele din comert care promit sa rezolve ridurile au iritanti care produc o umflatura usoara si-ti dau impresia ca ai scapat. Cum nu le mai folosesti hop apar si ridurile.

Iti recomand sa folosesti crema aceea de la bioderma si pentru acnee poti folosi la roche posay effaclar duo.
http://1.bp.blogspot.com/......-april.jpg

Si pe net poti sa gasesti o groaza de poze inainte si dupa folosirea ei.

Cearcanele de exemplu cu nici-o crema fie ea si de 10 lei, 300 sau 600 lei nu vei scapa. Ele se umplu cu grasime sau se inchid capilarele sparte cu laser. Asta dupa caz.

| Iris1997 a răspuns:

Ti-as recomanda sa te duci la un oftalmolog sau la un dermatolog.
Chiar daca sunt medici nu o sa te manance.
Oricum, ei stiu mai bine ce e de facut decat sa te iei dupa un raspuns dat de un copil de 12 ani.