| Magic a întrebat:

Stie cineva niste tratamente naturiste pentru riduri? FARA CREME!

11 răspunsuri:
| Ana_6509 a răspuns:

Http://www.codrosu.ro/......lui-matur/

Sper sa iti fie de folos.

| loveyousomuch92 a răspuns:

Eu ti-as recomanda castaraveti sau miere de albine! sau daca vrei pur si simplu sa maschezi folosesti un fond de ten sau un machiaj maro spre albui! dar tosi nu ar strica sa contactezi si un medic dermatolog!

| Gregory a răspuns:

Tratament 100% naturist: Fii indiferentă faţă de ridurile materiale (cele carnale) şi aşa le-ai "tratat" - tratează-ţi "ridurile" sufletului, acelea sunt cu adevărat grave şi vizibile, dar doar de către Dumnezeu (le vei vedea şi tu, roagă-te să nu fie prea târziu) - tratamentul se numeşte spovedanie (Taina Pocăinţei - trebuie să te spovedeşti în fiecare Post, dar de preferat ar fi o dată pe lună). Numai Bine şi Dumnezeu să vă binecuvânteze pe toţi!

Post Scriptum - Nu vă mai obosiţi să-mi etichetaţi răspunsurile ca fiind stupide, nefolositoare etc. - nu mă interesează punctele, nici replicile antihriste şi nici atât injuriile - totuşi, sunteţi liberi să procedaţi cum vă spune inima, creierul etc! Bye

| danap a răspuns:

Da, eu folosesc mierea de albine.
Poti incerca, nu ai ce regreta!
Bafta si sa fii frumoasa!
happy

| alina21 a răspuns:

Buna! Tratament naturist cu CASTRAVETE :
a) suc proaspat se unge fata folosindu-se un tampon de vata; Tratament naturist cu MORCOV :
b) ((rajalesti) ) zeama de la morcov se aplica pe fata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragele mele, eu de la 18 ani fac regulat masca din drojdie sau argila regulat o data pe saptamana,, am 36 de ani si nu am nici cel mai mic rid,, vioricapaicu id de mess pentru alte secrete

| larisag a răspuns:

Buna,
Am auzit ca acidul hialuronic este foarte bun. Uite un produs natural, poti citi despre descrierea lui aici :http://www.tratamente-boli.com/.......html.Este sub forma de capsule:), nu crema.
Bafta si o zi buna!

| vanessa1075 a răspuns:

Prosop inmuiat in apa fierbinte fierbinte. apoi aplicat pe fata si se sta asa cam 5 minute pana prosopul se usuca.metoda se repeta de 4-5 ori pe zi. apa face foarte bine tenului.este o veche metoda folosita de geishe pentru a ramane frumoase

| csimion70 a răspuns:

BATRANETEA ne afecteaza pe toti, mai devreme sau mai tarziu.

De aceea, dupa VARSTA de 40 de ani, este necesar sa incepem sa tragem folos din anumite remedii pe care le regasim in natura si care ne-ar putea ajuta sa ne mentinem functiile cognitive in forma pana la o VARSTA venerabila. VEZI AICI http://www.farmacianaturala.com/sfaturi%20pentru%20boli/batranetea.html