| Girly97 a întrebat:

Buna, am 19 ani si am o problema. In august am fost muscata de catelul familiei din greseala si dupa ce am fost de doua-trei ori la schimbarea pansamentului facial de catre un chirurg plastician si dupa ce mi-am facut toate vaccinurile mi s-a dat o crema numita Stratamed pe care sa o folosesc 3 luni. Problema este ca aceasta perioada aproape se incheie iar cicatricea de pe barbia stanga inca se vede foarte bine. Am reusit sa gasesc o cosmeticiana care vine la domiciliul clientului si care mi-a spus ca imi poate face cicatricea mult mai putin vizibila prin microdebraziune, mezoterapie fara ace, ultrasunete si parca mai era ceva, nu mai stiu ce. In curand o sa ma intalnesc acasa la mine cu o cosmeticiana pentru prima oara. Nu prea stiu in ce consta tratamentele si daca ar crea discomfort sau nu. Credeti ca o sa imi fie bine la prima sedinta?

4 răspunsuri:
| xerxes1 a răspuns:

Cicatricea este ultima problema.
Din lipsa de atentie atragi niste situatii care sa te plaseze pentru cateva saptamani in centrul atentiei. Data viitoare ce o sa ti se mai intample?

| Girly97 explică (pentru xerxes1):

Ma tem la ce ar spune cei din jurul meu despre mine. Am o cicatrice mica sub buze si una mult mai mare in partea stanga a barbiei.

| xerxes1 a răspuns (pentru Girly97):

Nu trebuie sa-ti pese de parerea celor din jur.Niciodata.
Asta este prima regula.
Am reeditat primul raspuns ca nu transmitea exact ideea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceea ce cred eu este ca ar trebui mai mult sa te intereseze sănătatea ta, nu o cicatrice.