| Girly97 a întrebat:

Vara trecuta am fost muscata de catelul familiei pentru ca am incercat sa il pup cand dormea si cred ca din greseala l-am speriat. Nu voiam sa ii fac nimic dar este atat de dragalas incat ca imi este greu sa ii rezist uneori. Am mers la urgente, am facut un vaccin antitetanos si trei antirabice. Am fost de vreo trei-patru ori la schimbarea pansamentului iar din august pana acum am folosit Stratamed. Cicatricea mica de sub buza este acum neobservabila dar nu imi place ca cicatricea cea mare de pe partea stanga a barbiei este inca mare si vizibila. Am mers la cosmeticiana si am facut 3 sedinte de tratament in care erau incluse multe aparate si roseata s-a mai redus dar tot nu imi place cum arata. Ce alte optiuni nedureroase si sigure am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Urma iti va ramane acolo mult si bine.
Va fi o amintire pe care vei putea arata si nepotilor: ce pateste cineva daca face si nu gandeste!

| Bondarel99 a răspuns:

Ce fel de cicatrice e? Daca nu e superficiala, atunci cosmeticiana nu prea poate face nimic. O solutie ar fi sa faci dermabraziune sau peeling chimic mediu pe zona aceea. Doar daca te deranjeaza foarte tare. Eu nu cred ca e asa de vizibila ca sa te deranjeze.

| Girly97 explică (pentru Bondarel99):

Pacat ca nu pot pune pe TPU o poza ca sa va arat ca ma deranjeaza faptul ca este vizibila. Aceasta dermabraziune sau peeling chimic unde le pot face?

| Bondarel99 a răspuns (pentru Girly97):

La un medic. Fiind vorba de o portiune mica nu te va costa mult. Oricum mergi la un consult si vezi ce iti recomanda el.

| anonimg a răspuns:

Apelezi la chirurgie estetica.
Exemplu: https://www.reginamaria.ro/......i-estetica

| lpavel a răspuns:

Cangurul are dreptate! laughing

Răspuns utilizator avertizat