| anonim_4396 a întrebat:

Am 22 ani, am terminat deja facultatea, cu alte cuvinte sint destul de matura. Ideea este ca nu simt nevoia sa ma machiez, decit ff rar, adica maxim 1 data/saptamana. Sunt draguta ( asta o zic toti) si arat asa...mai tinerica, de vreo 18 ani.batting eyelashes Nici buzele nu-mi place sa mi le rujez, decit ff rar. Credeti ca este normal? Sau ar trebui sa ma machiez si eu, cum o fac toate fetele? Mersi.

13 răspunsuri:
| Sara2 a răspuns:

Putin rimel nu ar strica iti scoate ochii in evidenta nu e nevoie sa folosesti fond de ten sau alte minuni care vei arata ca un mascarici dar totusi .....si apropo fetele frumoase nu se lauda atat singure

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Nu este nimic rau in asta iti place sa fii naturala si este ok

| Flav a răspuns:

Poti sa fii imatura si la 30 sau 40 de ani. Crezi ca daca ai terminat o facultate si ai 22 de ani te poti considera matura?
Ideea e sa nu te mai auto-caracterizezi. Draguta, tinerica de 18 ani, matura si nu te rujezi? Mammma mia, unde fusei pana acum? M-am indragostit! De cei care-ti fac complimente...

Shin
| Shin a răspuns:

Nu stiu ce sa zic... cred ca va trebui sa vad totusi niste poze ca sa pot sa dau un sfat 100% obiectiv tongue
Numai bine, Shinwinking

| albastrel a răspuns:

Bineinteles ca nu trebuie sa te iei dupa celelante fete care se machiaza in fiecare ziwinking. fi tu insuti nu o copie! si eu am 19 ani si nu sunt deloc matura dar nici eu nu ma machiez in fiecare zihee hee

Răspuns utilizator avertizat
| flower a răspuns:

Intrebarea ta are si un substrat nu?!winking... daca te consideri matura, ar trebui sa stii ce este normal si e nu! Ne ceri sfatul dc sa te machiezi sau nu...hai sa iti spun ceva. Faptul ca majoritatea femeilor aleg sa aiba grija de tenul lor-pentru ca si machiajul este pana la urma o forma de intretinere a pielii- nu are nici o legatura cu maturitatea lor. O femeie machiata = o femeie care tine la imaginea ei, careia ii place sa aiba un look ingrijit, placut etc.( te poti machia foarte natural...nu trebuie sa iti pui tone de machiaj pe fata). In concluzie, ce credem noi este egal cu 0, cum te simti tu in pielea ta si cum vrei sa te afisezi in ochii celorlalti face diferentawinking

| matchpoint a răspuns:

Dar cine spune ca e normal sau obligatoriu sa te machiezi?
Esti tanara. De ce ar trebui sa recurgi la tot felul de produse care cu siguranta nu fac bine tenului tau.

| simona_2554 a răspuns:

Daca te simti bine fara make-up pe afta si arati bine e totul perfect...gandeste-te ca de obicei fete se machiaza ca sa arate mai bine si sa fie dragute dar daca tu esti asa fara make-up considera-te fff norocoasa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bunaaa sunt marta
fii cat mai naturala

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Majoritatea fetelor care se machiaza o fac sa ascunda niste defecte.
Poti sa faci infarct cand o vezi nemachiata dimineata pe fata pe care ai agatat-o in club noaptea.
Daca tu nu ai nevoie de machiaj inseamna ca arati f bine fara... si frumusetea naturala e intotdeauna mai de pret decat cea artificiala.

| asko a răspuns:

De ce sa te machiezi daca nu ai nevoie?
sa arunci si tu o masca de-aia ridicola pe fata?
NUUUUUUUU

| Amelia87 a răspuns:

Nu e nimic rau in asta, fii cit mai naturala! happy

Flav, ce are ASE-ul cu intrebarea? Nu e nevoie sa fii asa agresiv, daca nu-ti place intrebarea n-ai decit sa o eviti! Nu e chiar frumos din partea ta. raised eyebrows