| Mihaa22 a întrebat:

Buna.
Am achiziționat de câteva săptămâni produsele niacinamide hyaluronic si acid de la the ordinary. Problema e ca acidul hialuronic dupa ce se usuca imi face "pielite", e flaky. Am incercat sa aplic mai putin dar tot asa face. Daca aplic doar Niacinamida nu lasa pielite. Aveti idee cum sa fac sa nu mai lase acele pielite? Chiar vreau sa il introduc în rutina mea dar mereu ma face sa ma sterg dupa ce il aplic asa rau e. Mersi

2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Iti recomand sa citesti artciole in engleza pe tema asta, daca stii limba (sau dai translate cu google).Din ce vad pe aici, explicatia e ca fie ai aplicat solutia pe pielea uscata, tenul tau fiind deja uscat in general, fie pielea ta nu reactioneaza cum trebuie si e mai intelept sa opresti aplicarea, fie nu ai folosit nimic hidratant ulterior, ci ai lasat asa.

If your skin doesn't have much moisture to begin with, HA won't be very effective on its own. In fact, it could leave your complexion feeling even drier. "How your skin feels after applying an HA product can be unpredictable," affirms Dr. Eldik, noting that the molecule is formulated into all product types, from cleanser to creams.-
https://www.marthastewart.com/8219782/hyaluronic-acid-serum-drier-skin

https://sublimelife.in/......oing-wrong

| LaviniuA a răspuns:

Eu zic sa faci o pauza, sa te hidratezi si cureti mereu. Apoi le introduci pe rand si treptat. La inceput 2 ori/ sapt, apoi 3/sapt etc.