| SCARLET_8977 a întrebat:

Buna am auzit ca albusul de ou este foarte bun pentru acnee dar nu stiu de cate ori pe saptamana se aplica. O data sau de mai multe ori? Please help meeeeee dau fundita pentru cel mai complex raspunshappy

Răspuns Câştigător
| ankutzyq a răspuns:

Buna SCARLET, albusul de ou este foarte bun pentru punclele negre in combinatie cu malai.Se ia un albus de ou pe care il bateti bine pana ajunge spuma. Peste aceasta spuma adaugati doua linguri de malai, amestecati si aplicati pe tenul curatat in prealabil. Dupa ce se usuca, indepartati masca cu un tifon curat si apoi va clatiti fata cu apa calduta.Masca se face zilnic si o tii pe fata pna se usuca. Vreau sa-ti spun ca am shieu asemenea probleme ale tenului aceasta masca mi-a fac de 2 saptamini si chiar are efect.Pot sati recomand si bai cu aburi(stai deasupra unui castron cu apa clocotita, pentru un efect mai puternic pui un prosup pe cap,)sper ca tiam ajutat...imi dai fundita?

3 răspunsuri:
| dedfgv a răspuns:

Nu are ce sa strice

| anUcy a răspuns:

Il poti folosi in fiecare zi nu are de ce sa iti face rau.Stiu din experienta proprie:cu cat mai mult cu atat mai bine.De asemenea, daca albusul nu isi face efectul dorit, poti incerca si cu zeama de lamaie, care trebuie aplicata de 2-3 ori pe zi cu o bucatica de vata. Zeama de lamaie este buna doar primele 2-3 zile, pentru ca dupa aceea isi pierde proprietatile. Sper ca te-am ajutat!:*

| BaяbieGυяl a răspuns:

Hey,galbenusul de ou este foarte bun, ti'l poti aplica si in fiecare seara daca vrei, il tii pe fata pana il simti tare si nu iti poti misca fata. sper ca te'am ajutat.