| Manfred a întrebat:

Am auzit ca sucul de lamaie albeste dintii.Cum trebuie procedat ca sa-si faca efectul?

Răspuns Câştigător
| maryy a răspuns:

Buna.Asa e, eu dupa ce ma spal pe dinti, dau cu o feliuta de lamaie pe dinti si rezultatul e extraordinar happy

5 răspunsuri:
| PetreConstanta a răspuns:

Spala-te cu sare

| Georgiiiiiiii a răspuns:

Zeama de lamaie,sarea de bucatarie, bicarbonatul, puse pe rand pe periuta de dinti sau chiar toate te vor ajuta happy

| julia221 a răspuns:

Despre sucul de lamaie nu stiu, dar parerile sunt impartite.In schimb stiu despre bicarbonatul de sodiu (praf, la plic) care are un efect miraculos, desi lasa un gust neplacut in gura.

| anastasiiiiiiiaaaa a răspuns:

Eu am auzit ca lamaia nu este buna pentru dinti deoarece este foarte acida si deterioreaza smaltul dintilor si ii face mai sensibili

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai,mie nu mi i-a albit.da ia acriiiit, tare de tot si mi ia strapezit.mi i-a facut galbani ca lamaia.si nu l-am auzit.sucul.nu l-am auzit.cum face? cand albeste?