| anonim_4396 a întrebat:

Am auzit ca sapunul dove face ca parul sa creasca mai repede? Daca da este mai eficient decat alte sampoane pentru cresterea lui? Ce metode de crestere a parului stiti? (fara ulei de ricin, galbenus de ou...). FUNDA+VOT

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Stappj a răspuns:

Buna.
De faza cu sapunul sincer nu am auzit happy
O alimentatie sanatoasa=un par sanatos si multe altelewinking
Nu as sti sa-ti spun prea multe metode insa eu am parul f lung si cred ca acesta se datoreaza in mica parte si faptului ca dorm cu el prins.
Iti recomand sa incerci cu incredere samponul "Petrole Hahn"(il gasesti in farmacii). Acesta contine Trichodyn, cu efect de crestere a fibrei capilare. Contine si pro-vitamina B5, asociata cu ulei esential de cimbru, care curata si revigoreaza pielea capului.
Cel putin pentru mine e perfect.Il folosesc de 3 ani si sunt f.multumita.
Bafta!

3 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

TO: 1 recipient
Show Details
Message body
raspuns ales
Parul are o viteza constanta de crestere, aproximativ 1 cm pe luna.
Cel mai bine ar fi sa incerci sa nu mai folosesti placa atat de des, dar daca totusi nu te poti abtine, niciodata sa nu pui placa pe parul umed.Tratamente de regenerare ar fi mult, iar aici ai cateva exemple:
1.- Tinctura de urzica -50ml
- Tinctura de brusture -50ml
- Tinctura de mesteacan -50ml
- Tinctura de ardei iute -50m
Se amesteca toate tincturile intr-un recipient mai mare.
Se separa galbenusurile a doua oua, se adauga 2 linguri de amestec tincturi si 4 linguri de apa.Se amesteca bine pana la formarea unei paste spumante.Cu amestecul asta te speli,insistand mai mult asupra radacinii firului de par, cu apa cat de fierbinte poti suporta te clatesti, si nu mai folosesti sampon din comert.
2. http://www.naturaplant.ro/......Gerovital, aplici pe toata lungimea parului, in special la radacina si lasi sa actioneze 2-3 ore.
Si in ultimul rand,atunci cand iti intinzi parul, foloseste o masca de protectie, cum ar fi asta:
http://www.eternal.ro/kallos-glossy-ulei-cu-cristale-kallos-80ml-p-613.html

| zayidee a răspuns:

Nu prea cred, chiar daca ai scris ca fara ulei de ricin, etc, eu de ex am folosit o masca de par, de la plafar, cu petrol si ulei de ricin, nu mi-a facut neaparat parul sa creasca mai repede, dar l-a intarit si nu mai cadea

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Addevarul este ca eu nu cred in metode de crestere a parului miraculoase rolling on the floor parul are ritmul lui de crescut tongue
nici cu sapun dove, nici cu ulei de ricin.
eu am folosit uleiul de ricin si nu este asa cum se zice happy

oricat, parul creste in jur de 2 cm pe luna thinking acesta este ritmul lui :*