| Yosifica a întrebat:

am banchetul si as avea o intrebare, cum arata mai bine : rochia lunga sau rochia scurta, pantofii cu toc sau balerini? ma intereseaza sa ma simt si bine big grin

18 răspunsuri:
| CarmenR a răspuns:

Iata un articol care te-ar putea ajuta: http://www.karena.ro/......-sa-le-ai!

| Lacoste a răspuns:

Buna.O rochie scurta si niste pantofi cu toc ar fi cei mai potriviti.

| Shiver a răspuns:

Rochia trebuie sa ti-o iei in functie de cum iti place, eu as prefera scurta pentru ca esti tanara iar de pantofi...cum te simti tu bine asta conteaza eu te-as sfatui sa iti iei niste opincute mai elegante.

| TraficDeMentosane a răspuns:

Banchet de clasa a 8a nu?hee hee

Nu prea am vazut eu la banchet rochii lungi, se poarta mai mult cele scurte, [sau cel putin aici big grin ]. Rochitza scurta, o poti lua si cu balerini, daca se potriveste cu modelul. Daca vrei sa iti iei rochie mai lunga, ia`ti pantofi cu rocwinking. Dar oricum parerea mea ar fi ca orice rochita iti iei, ia`ti pantofi cu toc, nu`i obligatoriu sa fie tocu` asa inalt, ca nu scrie niciunde, dar la banchet totusi e mai elegant. Lasa ca porti balerini la o alta ocazie :*.

| mika_9477 a răspuns:

Depinde cat de inalta esti, daca esti mai mica de inaltime e ideal pantofi cu toc si rochie scurta arata si bine.Nu dau bine balerinii, poate niste papuci cu toc mai mic mai finut ...Acum important e si modelul rochiei, unele sunt mai pretentioase de purtat si te tin pe loc happy

| LarisaOana a răspuns:

Arata mai bine si te simti mai bine in acelasi timp daca te imbraci cu o rochita scurta si dupa parerea mea pantofi cu toc(4-5 cm. pentru ca va trebnui sa dansezi).P.S:Asta dupa parerea mea.

| Oanaaa123496 a răspuns:

Eu mi-am luat o rochie scurta-sa zicem normala- cu tocuri si niste balerini in gentuta(nu rade). cand nu am mai putut, m-am incaltat cu ei. spre surprinderea mea si restul fetelor au procedat la fel.vezi la rochie sa iti iei ce te avantajeaza, in functie de silueta!

| sweetlady99 a răspuns:

Daca e banchet, mi s-ar parea mai buna o rochita pana-n genunchi (maxim), si niste pantofiori cu tok. asta e parerea mea, si mi se pare ca ai arata bine cu parul ondulat. Fa cum vrei tu, era doar o idee. FUNDA? big grinbig grinbig grin

| ḭṆḠḕṙḀṠ a răspuns:

La mine la banchet am fost imbracata intr-o rochie scurta si cu pantofi cu toc. Daca te deranjaza tocurile nu`i nici o problema pentru ca te poti descalta pentru ca noi asa am facuthee hee.Am dansat desculte prin restaurant...A fost super laughing.
Eu zic sa te imbraci asa big grin
Succes! Sunt sigura ca o sa arati superwinking
Funda pls >big grin

| diaηα a răspuns:

O rochita dragutsa. nici prea scurta da nici ca maicutele raised eyebrows.
Pana la genunchi` [cam asa] si niste balerini, fiindca daca iti iei pantofi cu toc o sa te usture` al naibii de tare` calcaiele si apoi o sa trebuie sa te` descalti.
Banchetul` este in scopul distractiei`, nu ca sa se arate` viitoarea fata de la "next top model".batting eyelashes
sper ca te-am ajutat
Funda? blushing

| Andreea97_9961 a răspuns:

Rochie scurta si pantofi cu toc depinde cat esti de inalta
daca esti inalta ia balerini daca esti mai scunda pantofi cu toc :*

| Andreea_7386 a răspuns:

Rochie scurta sau medie, depinde cum vrei tu. Nu cred ca ar merge bine una lunga
Iar despre pantofi sunt pro celor cu toc, dar daca vrei iti poti lua balerini de schimb sau te poti descalta cand te dor picioarele happy

| Yosifica explică:

Multumesc,de raspunsuri da sunt inalta cam 1, 70, eu mi-am luat rochita scurta si pantofi cu toc,fetele cu ideea de a dansa desculte f bine gandit,am sa fac si eu la felhee hee :*, imi pare rau nu dau funta pentru ca toate raspunsurile voastre imi plac si nu pot sa fac diferenta, scuze:* va pup :X:*

| Yosifica explică:

Da de clasa a 8 abig grin

| Eooo a răspuns:

Pooiii e in felul urmator:din punctul meu de vedere, balerinii merg cu rochia scurta...si rochia lunga cu pantofii.dar eu as spune sati iai mai bine balerinii si rochia scurtaa.si tine minte ca anul asta se poarta mai mullt violet

| catalinazuzulina a răspuns:

Eu as zice sa iti ei o rochie medie si balerini, caci aste sunt confortabile

| JustME_6760 a răspuns:

Eu zic sa-ti iei rochia scurta cu balerini (e foarte comod si poti dansa)

| printesaluiC a răspuns:

Pai eu iti zic asa dupa mine depinde cum iti place tie sa porti si cum arata rochiile care te avantajeaza cel mai mult si daca iti iei rochia scurta ar fi bine sa iti iei pantofi iar daca o iei pe cea lunga atunkii alege din balerini si cei cu toc sper sa te fi ajutat big grin